Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Alex Mynářová reaguje na hackerský útok: Sledovali moje děti a říkají tomu umění

  Alex Mynářová se svým mužem | foto: Profimedia.cz

  Manželka bývalého hradního kancléře Alex Mynářová (39) se pro Expres.cz vyjádřila k útoku hackerů proti její rodině. Po několik měsíců měli sledovat okolí domu, ji samotnou, včetně jejich nezletilých dětí. Za údajným špehováním stojí podle novináře Jaroslava Kmenty kontroverzní skupina Ztohoven, která tak prý chtěla otestovat bezpečnostní ochranu vysokého hradního úředníka. „Sledování malých dětí a vloupání je podle nich umění,“ nesouhlasí Mynářová.

  Pro mě jako pro mámu bylo toto zjištění naprosto šokující. Dosud ani nevíme, jak dlouho nás takto sledovali. Na jedné fotce mám letní šaty, na druhé zimní kabát. Z toho usuzuji, že to bylo minimálně v řádech měsíců. Skupina Ztohoven to může nazývat testováním sítě politiků či uměleckým projektem. Podle mého je to brutální zásah do soukromí rodiny, a o to horší, že jsou v ní dvě malé děti, které se nemohou nijak bránit,“ vyjádřila své obavy pro Expres.cz manželka bývalého kancléře Vratislava Mynáře.

  Podle Alex Mynářové měli útočníci prolomit bezpečnostní systém domu, v němž žije společně se syny Vratislavem a Viktorem, kteří v Praze chodí do školy a školky. Manžel po skončení ve funkci prezidentského kancléře pobývá povětšinou na Moravě, kde provozuje penzion v Osvětimanech na Uherskohradišťsku.

  Informace o sledování Mynářova domu zveřejnil investigativní novinář Jaroslav Kmenta ve svém textu v časopise Reportér.

  „Novinář Jaroslav Kmenta publikoval důkazy o tom, že naše rodina včetně našich malých dětí byla sledována hackery ze skupiny Ztohoven. Ti dokonce plánovali vloupání do našeho domu, což nazývali uměleckým projektem. Překvapuje mě, čemu všemu se v naší zemi dnes říká umělecký projekt. V mé terminologii jde o narušení soukromí,“ napsala Alex Mynářová na svém facebookovém profilu a dodala, že zmíněná skupina Ztohoven měla prohledávat také obsah jejich popelnice.

  Jaroslav Kmenta dále uvádí, že členové skupiny Ztohoven uvažovali o vniknutí přímo do nemovitosti, což ale po debatě nakonec zamítli, jelikož se nechtěli stát aktéry trestného činu. Motivem hackerů bylo prý otestovat bezpečnostní ochranu vysoce postavených činitelů státu a politiků. Získávat tímto způsobem snímky je i tak trestné. V úvahu tedy připadá podání trestního oznámení. Tento krok rodina bývalého významného úředníka státu ale nechystá.

  „Trestními oznámeními, která nikam nevedou, jsme již celá rodina unaveni a rozčarováni. Pokud naše nezákonné sledování naplňuje znaky trestných činů, mají orgány činné v trestním řízení dostatek podnětů, aby podle zákona z moci úřední konaly. V takovém případě poskytneme maximální součinnost k dopadení pachatelů,“ napsala redakci Expres Alex Mynářová.

  Mynářová má stále v živé paměti žhářský útok na manželovu hospodu Na Srubu, která téměř kompletně vyhořela a způsobená škoda činila zhruba pětadvacet milionů korun. Po požáru policie uvedla, že pracuje s verzí, že budovu někdo zapálil úmyslně. Případ byl nakonec odložen pro nedostatek důkazů.

  Se skupinou Ztohoven se Mynář dostal do křížku už v roce 2015, kdy za jeho úřadování na Hradě umělci ukradli a následně rozstříhali prezidentskou standartu, kterou následně vyměnili za obrovské rudé trenýrky na protest proti politice tehdejšího prezidenta Miloše Zemana. S nově zvoleným prezidentem Petrem Pavlem se standarta po dohodě s uměleckou skupinou na Pražský hrad vrátila.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 17:00 čtvrtek 13. července 2023. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   47
  • Tvl
   23
  • Super
   21
  • Trapas
   11
  • Cože
   9
  • Sladký
   7