Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Albert Černý o tom, jak se těší na miminko i o 10 letech s kapelou Lake Malawi

  Albert Černý (35) naskočil do skupiny Lake Malawi rovnou z Charlie Straight, úspěch měli od začátku, nyní slaví s kapelou deset let na scéně. V rámci těch pořádá velké koncertní turné, po kterém si snad trochu odpočine. Rád by si prý pořídil pejska, který by snad mohl sloužit i jako takový trénink na dítě. Albert je ostatně už dva roky ženatý, vzal si krásnou modelku Báru.

  Skupina Lake Malawi slaví deset let na scéně, její frontman Albert Černý tak uspořádal akustický koncert pro svoje nejbližší přátele v bytě na Pařížské. Chyběla jenom manželka, čtyřiadvacetiletá modelka Barbora Podzimková.

  „Ta tady bohužel není, protože zrovna není v České republice, vlastně mě to trošku štve. Jestli tohleto vidí, tak škoda, že tu nejsi,“ vzkázal manželce s úsměvem. Oba jsou časově velmi vytížení. Albert chystá velké turné, po kterém ale plánuje trochu zklidnit a věnovat více času manželství, ve kterém je už dva roky.

  „Po dvou letech se učíme vyhradit si prostor sami pro sebe a říct si, že potřebujeme být třeba sami anebo jak bychom to měli mít. Teď řešíme, že bychom chtěli pejska, ale nevím, zda tomu jde náš životní styl naproti, ale možná je to náš osud, možná máme zapustit kořeny, víc se uklidnit a jako příprava na děti je to možná dobrá,“ naznačil nenápadně Albert. Pak už zapojil techniku, aby nám zahrál na kytaru.

  Albert Černý oslavil 10 let skupiny Lake Malawi

  „Mám rád akustické koncerty bez stage a aparatury, protože to má něco do sebe. Teď jsme dělali šest koncertů v krkonošských chatách,“ prozradil Albert, který ale navzdory tomu chystá letos obří klubové turné. To začne 26. března v Brně, v dubnu se podívá s kapelou i do Prahy. Ve velkém Lake Malawi i odstartovala.

  „Hnedka zkraje naší kariéry jsme dělali předskokany interpretům jako 30 Seconds to Mars, Mika anebo The Kooks,“ zavzpomínal Albert Černý na začátky s kapelou, do které naskočil z hudební skupiny Charlie Straight.

  Zažili si kluci někdy krizi? Na co je ze své kariéry Albert nejvíce hrdý? To a mnohem více se dozvíte v našem obsáhlém videu.

  Fotogalerie