Nejděsivější český les: Postříleli se tu vojáci, když viděli podivného tvora

Branišovský les je doslova magnet na nejrůznější nadpřirozené nebo nevysvětlitelné jevy, jakožto i na podivné úkazy. V lese se ozývají podivné zvuky, lidé, kteří tam zavítají, slyší za sebou kroky, dokonce zahlédnou i nějakou tu postavu.

Po lese údajně chodí postava v kápi. Také je zde byl viděn mohutný temný přízrak s rudě planoucíma očima. Lidé v lese cítí brnění v rukou a nohou, nevysvětlitelné závany chladu, mrazení v zádech, strach. Býval tu i oběšencův strom, kde si prý mnoho lidí vzalo život. Také projíždějící auta mívají defekt a nefunguje zde ani signál.Nejznámější incident se tady odehrál v sedmdesátých letech. Hlídkující vojáci zde údajně narazili na děsivého tvora a začali po něm střílet. Když palba ustala, zjistili, že zabili svého kamaráda. Podle jiné verze bylo mrtvých vojáků víc. Také se šířila legenda, že vojáky do lesa poslali velitelé, aby zde našli podezřelé těleso, které se zřítilo do stromů. Mělo jít o létající talíř. O všech paranormálních úkazech neexistuje jediný důkaz a vojenské archivy neuvádí ani žádnou střelbu, při které by někdo zahynul.

Mnoho lidí považuje všechny legendy a příběhy spjaté s Branišovským lesem za smyšlené historky, kterými se s oblibou straší malé děti na táborech. Možná proto si tento les drží svou pověst děsivého místa Česka.

Fotogalerie

Komentáře