Čech se oblékl jako muslim a hrozil: Dnes to odpálím!

Tohle Pavel Klega hodně přestřelil. | foto: Facebook/ Pavel Klega

Miluje cestování a také drsné vtípky. To druhé by měl ale nechat jiným... Dobrodruh Pavel Klega je ozdobou města Hlučín, dost obyvatel ale zklamal svou trapnou pozvánkou na přednášku v místním kostele. Co tak hrozného udělal a co ho k tomu vedlo?

Pavel Klega je známý cestovatel, který například podnikl třicetiměsíční pouť autostopem kolem celé zeměkoule. Radnice města Hlučín mu dokonce udělila prestižní cenu města, o tu by ale dobrodruh mohl přijít.Důvodem je trapná a provokativní pozvánka Pavla Klegy, kterou tento živel umístil na svůj Facebook. Na snímku je Klega oděn jako muslim a na ramenou má atrapu zbraně. Fotku doprovází popisek: „Dnes to odpálím v Hlučíně v 19 v Červeném kostele!“


Drsný vtípek nepochopili ani lidé, kteří Klegu doteď podporovali. Radnice mu proto poslala přes sociální sítě, na kterých svá videa zveřejňuje, otevřený dopis:

„Hlučín vás letos ocenil za dobrou propagaci města za hranicemi, ale to, co aktuálně předvádíte, je pro Hlučín spíše ostuda. Svým aktuálním chováním totiž ukazujete, že si v nejmenším nezasloužíte být v této společnosti skvělých lidí,“ píše se v otevřeném dopise.

Na svém Facebooku je Pavel Klega hodně aktivní.

Na svém Facebooku je Pavel Klega hodně aktivní.

Pokud bude Klega ve svém počínání pokračovat, radnice ho prý oficiálně požádá, aby cenu městu vrátil. „Vaše zásluhy nejsou v žádném případě tak velké, abyste lidem mohl ukazovat svůj zadek. Zatím jste ničeho tak významného nedosáhl, aby Vás to opravňovalo k takovému nedostatku pokory,“ píše se dále v dopise.

A jak na celý incident reaguje muž, který pobouřil celý Hlučín? Pavel Klega si je vědom své chyby. „Byl to takový vtípek, který byl nepochopen. Ale nemyslím, že by to byl nějaký zločin,“ dodává.

Klega není jen milovníkem dlouhých cest, sám sebe považuje také za bojovníka proti islamofobii, která prý vládne v Evropě. „Myslím, že zrovna Češi potřebují určitou osvětu,“ řekl pro server Novinky.cz Klega.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:57 15. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  34
 • Super
  19
 • Haha
  11
 • Cože
  11
 • Tvl
  11
 • Sladký
  10


Komentáře