Mužům vstup zakázán: V Praze se rozmáhají kluby pouze pro dámy, co tam?

Kluci z dámského klubu Nemáš zač! dělají reklamu, kde se dá, aby o nich každý věděl. | foto: facebook

Škála nočních klubů je v Praze opravdu široká. Najdeme takové, kde se konají koncerty, i takové, kde se nacházejí především krásná děvčata. Míst, která by byla zaměřená spíše na ženské návštěvníky, bylo dosud spíše poskrovnu, nyní se však dámské kluby množí jako houby po dešti. Co na takovém místě můžete zažít a k čemu je to vlastně dobré?

V pražských Holešovicích vyrostl podnik s mnohoznačným názvem „Nemáš zač!“. Muže zde takřka nepotkáte, pokud se nejedná o bodyguardy u vstupu, nebo obsluhu. Zato žen je zde mnoho. Kam jste se to vlastně dostali? Není to obyčejný bar, ale dámský klub!Abychom byli spravedliví, muži se sem dostat mohou, ale za celkem vysoké vstupné, což zaručuje, že zde na každých 9 žen připadá nanejvýš 1 muž, když započteme i obsluhu. Alespoň se tím provozovatelé podniku chlubí. A k čemu že je to vlastně dobré?

Oficiální anotace podniku hlásá: „Vážené dámy, všimly jste si, že noční život v Praze se většinou zaměřuje jen na muže? Snily jste někdy o místu, kde se můžete jít s kamarádkami bavit, kde můžete být samy sebou a kde vás nebudou obtěžovat otravní muži? No věřte nebo ne, něco jsme pro vás připravili! Nemáš zač je první noční klub v Praze pouze pro dámy. Ano, žádní muži, s výjimkou těch, které jsme pro vás vybrali. Lahodné nápoje a koktejly, hudba, pánská show, karaoke a speciální balíčky pro vaše loučení se svobodou nebo jinou party. To vše a ještě mnohem více!“

Pokud by někdo polonahých svalovců po návštěvě dámského klubu ještě stále neměl dost, nebo by mu nevyhovovala poněkud megalomanská atmosféra, může navštívit další velmi zajímavé místo. Na pražském Smíchově se nachází podobný podnik s příhodným názvem „La Madame“.

Kromě obsluhy zde muže nepotkáte.

Kromě obsluhy zde muže nepotkáte.

„Každý večer provází různá vystoupení, ale nejsme striptýzový klub, ani nevěstinec. Jsme bar, kam si můžete zajít s holkama pokecat, aniž by vás na baru balili ožralí, pofiderní chlápci. Jsme bar, kam si můžete přijít zvednout náladu po rozchodu a nabrat ztracené sebevědomí,“ vysvětluje webová stránka účel poněkud komornějšího klubu. Kromě obsluhy zde muže nepotkáte vůbec, a když budete chtít, můžete si s mužskými zaměstnanci poklábosit, aniž byste měly obavy, že se vás budou snažit sbalit.

Za to, aby byli milými společníky, jsou totiž placení.

Zda je to dobrý nápad, těžko posoudit. Spousta lidí se totiž do barů chodí spíše seznamovat, a tak je stejnopohlavní osazenstvo baru možná spíše na škodu. Na druhou stranu, pokud chtějí děvčata zapíjet rozchod, možná to má přece jen něco do sebe. Nemluvě o tom, že se za krátkou dobu podobné kluby staly velmi oblíbeným místem pro rozlučky se svobodou.

A vzhledem k tomu, že podobných podniků přibývá, nejspíš je to momentálně docela trendy, ať už si o tom každý myslí, co chce.

Fotogalerie

Komentáře