Nehoda českého autobusu v Itálii: Tamní mají řidiče Karla S. za hrdinu

Došlo opravdu ke zkratu během řazení? Řidič byl prý zkušený profík. | foto: Koláž Expresu

Už pár dní se celá republika upíná k tragické nehodě autobusu v Itálii. Řidič Karel S. byl na místě mrtvý, čeští turisté měli více štěstí a skončili při nejhorším v nemocnici. Teď se k situaci nově vyjádřil kolega zesnulého Karla S.

K nehodě českého autobusu došlo v půl sedmé večer nedaleko města Trento, které leží na severu Itálie, nehoda si vyžádala jeden lidský život. Na místě byl mrtvý řidič Karel S. a ihned se začalo spekulovat o tom, co stálo za tímto neštěstím.Nejprve se zdálo, že za vším byly špatné brzy. To ale popřel šéf cestovní kanceláře Mayer & Crocus, která zájezd pořádala. Ten mimo jiné uvedl, že závada se objevila během řazení.

„Co se přesně stalo, ale nevíme, to zjišťuje policie,“ řekl pro Blesk Petr Majer, šéf výše zmíněné cestovní kanceláře.

V Itálii havaroval autobus plný českých turistů.

V Itálii havaroval autobus plný českých turistů.

Italská média mají tragicky zesnulého českého řidiče Karla S. za hrdinu. Podle nich udělal to nejlepší, co bylo v jeho silách. „Neměl jinou možnost. Kdyby zajel na jinou stranu, bylo to špatně. Udělal to nejlepší, co mohl,“ popsal havárii jeden ze svědků pro italský tisk.

S tím, že k pochybení nedošlo na straně českého řidiče, souhlasí i průvodce, který se s Karlem podílel na mnoha zájezdech.

„Brzdy měl letos nové a byl to profesionál každým coulem,“ řekl. Dále také poznamenal, že Karel S. jel na druhý rychlostní stupeň. Když chtěl zařadit na třetí, nastal zkrat a řidič ztratil kontrolu nad vozidlem.

Nehodu nepřežil řidič Karel S.

Nehodu nepřežil řidič Karel S.

V současné době zůstává ve čtyřech různých italských nemocnicích 13 zraněných turistů. Dvacet pět se jich dnes chystá odjet domů. Tuto informaci dnes ČTK sdělila konzulka Jana Karfíková.

Podle mluvčí ministerstva zahraničí Michaely Lagronové se většina zraněných turistů zřejmě vrátí do České republiky během příštího týdne. Dopravu jim bude hradit pojišťovna.

Fotogalerie

Komentáře