Anička trpí nevyléčitelnou nemocí: Langmajer, Holišová, Gondíková jí splnili jeden sen

Anička si splnila svůj sen. | foto: Herminapress

Odhodlání devatenáctileté Aničky je více než motivující. Trpí sice nevyléčitelnou vrozenou nemocí SMA, přesto se nevzdává a plní si své sny. Nyní dokonce díky spolupráci herců z muzikálu Ať žijí duchové nafotila svůj první kalendář.

Spinální svalová atrofie. Tak toto onemocnění se skrývá pod zktatkou SMA, které způsobuje, že v lidském těle dochází k postupnému ubývání svalstva, což jedinci bere schopnost pohybovat se. A jelikož postižené bývají více dolní končetiny než horní, Anička si mohla splnit jeden ze svých velkých snů a vytvořit umělecké snímky známých osobností.

Právě při této příležitosti studentce fotografické školy zapózovali herci z muzikálu Ať žijí duchové Václav Kopta, Adéla Gondíková, Richard Genzer, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Hana Holišová, David Gránský, Chantal Poullain, Milan Peroutka, Oldřich Kříž, Ondřej Bábor nebo Vladimír Kratina.

A Anička jenom těžko skrývala své nadšení. „Všichni byli moc ochotní a fotky budou krásné,“ pochválila herce Anička, která by chtěla co nejdřív uspořádat i výstavu. A má pro to jednoduchý důvod. „Chtěla bych, aby se ukázaly všechny fotky, které jsme nafotili a do kalendáře se třeba nevejdou,“ vysvětlila s úsměvem.

Anička ale kalendář nenafotila jenom pro své soukromé účely. Již na podzim bude totiž v prodeji a sto procent výtěžku z prodeje bude poukázáno na nákup zdravotnických potřeb a vitamínů pro děti a mladistvé trpící nemocí SMA.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:07 21. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Trapas
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  4
Komentáře