Jestli se dostanu ven, budu zabíjet dál! vzkazuje z ústavu vrah ubodané Elišky (†13)

  •   17:46
  • diskuse

Vrah třináctileté Elišky poslal výhružný vzkaz z ústavu. | foto: koláž Expres

Náctiletý zabiják Daniel B., který v únoru letošního roku v Teplicích ubodal svou třináctiletou přítelkyni Elišku, se nyní sice nachází ve výchovném ústavu, hrozí ale, že se už příští rok dostane na svobodu - a pak hodlá zabíjet dál! Svůj hrozivý plán měl svěřit jednomu z vychovatelů.

Letos v únoru našla policie v teplickém parku tělo teprve třináctileté dívky. Elišku ubodal její přítel Daniel B. Policie případ odložila, protože chlapci bylo v době spáchání činu teprve 14 let.„Policejní orgán vydal usnesení o odložení trestního stíhání z důvodu nepřípustnosti,“ řekl podle serveru iDnes.cz vedoucí odboru obecné kriminality severočeské policie Martin Charvát. Daniel byl alespoň umístěn do výchovného ústavu v Boleticích, kam jsou umisťování nezletilí vrazi.

Právě zde se jednomu z vychovatelů měl mladík svěřit, že hodlá zabíjet dál. Informaci přinesl Blesk.cz. „Pokud se dostanu ven, hrozí, že budu znovu zabíjet. Nemůžu si pomoct, mám puzení,“ řekl prý zaměstnanci ústavu Daniel.

V zařízení totiž může pobývat jen do doby, než dokončí povinnou školní docházku, což bude příští rok v červnu.

Vražda Elišky není prvním Danielovým přečinem proti zákonu. Tři měsíce před ubodáním dívky zabil kočku své matky a když mu bylo třináct let, svého soka v lásce shodil do výtahové šachty. Napadený chlapec tehdy pád přežil jen zázrakem.

Fotogalerie

Komentáře

Čerstvé zprávy