Znásilněná Veronika (10) na Slovensku volala na policii, pomoci se nedočkala!

Slovenská policie. | foto: Profimedia.cz

Na povrch vyplouvají otřesné detaily případu malé Veroniky (10), kterou u kostela unesl a později znásilnil otec od rodiny Marek Ch. (35). Ukázalo se totiž, že dívenka si bezprostředně po jeho útoku pokoušela přivolat pomoc, policisté ale její zoufalé volání nebrali vážně!

Poté, co Marek Ch. (35) Veroniku (10) odvezl na odlehlejší místo, zbil ji a zneužil, vyhodil ji z auta a odjel. Původně se mělo za to, že ihned poté se děvče dobelhalo k bytovkám, kde požádalo o pomoc mladou maminku, taktéže jménem Veronika (18), ukázalo se ale, že tomu ještě předcházelo něco jiného!Dívka se totiž pokoušela zavolat na policii a přivolat si pomoc, nicméně nepochodila. Ptala jsem se jí, jestli si volala pomoc. Říkala, že volala na policii, ale v telefonu jí řekli, aby si nedělala srandu a zavěsili,“ uvedla Veronika (18), která je sama matkou malé dcerky.

Magazínu Plus JEDEN DEŇ tuto skutečnost později potvrdila policejní mluvčí ze Žiliny Jana Balogová.

„Po tomto zjištění si ředitel Krajského ředitelství policie v Žilině osobně prověřil volání na linku 158 z uvedeného dne, kde se potvrdilo přijetí oznámení od mladé školačky. Kvůli neadekvátně vyhodnocenému oznámení operátorem ředitel okamžitě přijal opatření kvůli tomuto osobnímu selhání policisty. Také přijal opatření ve vztahu ke všem policistům, aby se takovéto selhání v budoucnu neopakovalo,“ uvedla.

K tomuto nepochopitelnému omylu, který by za jiných okolností snadno mohl být fatální, se pro televizi Markíza vyjádřil také jeden z kolegů chybujícího policisty, který si z pochopitelných důvodů přál zůstat v anonymitě.

„Každý telefonát musíme vždy prověřit a je jedno, jestli je pravdivý, nebo falešný. To, jak reagoval náš kolega, je neetické a nesprávné. Stydím se za něj, protože se neřídil naším heslem Pomáhat a chránit. V tomto případě děvčátku nepomohl, ani ho neochránil,“ svěřil se. A nám nezbývá než doufat, že čeští policisté jsou v takových záležitostech pečlivější...

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:58 7. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  23
 • Trapas
  19
 • Super
  15
 • Haha
  14
 • Sladký
  11
 • Cože
  9


Komentáře