První genderově alternativní rodina v Evropě: Dítě nemá pohlaví, my se změníme

Rodina jako kterákoliv jiná? Oba rodiče podstupují změnu pohlaví a syn je vychováván jako neutrální pohlaví, aby si jednou mohl vybrat. | foto: reprofoto: Daily Mail

Jsou rodina jako každá jiná. Vzali se v roce 2012 a vychovávají dítě, které mají spolu. Tím ale výčet konvenčního rodinného modelu končí. Sňatek proběhl v pohanském duchu, ani jeden z nich se však necítí dobře ve svém těle, a tak se chystají na změnu pohlaví. Z dosavadního muže se stane máma, z dosavadní mámy se stane táta. Jejich dítě pak není syn, ale osobnost a jednou si prý může vybrat. Věří, že jsou první genderově alternativní rodina v Evropě.

Tento článek rozhodně nebude šálek kávy pro zastánce tradičního rodinného modelu, neboť pojednává o britském manželském páru, který se chystá na oboustrannou operaci pohlaví a své dítě vychovává jako neutrální osobnost. Rodina se takto cítí šťastně a považuje se za průkopníky genderově alternativní rodiny, která je kompletní.

Louise (táta, z něhož bude máma) a Nikki (máma, ze které bude táta) Dravenovi se vzali v roce 2012 v rámci pohanského obřadu. Do roka přivítali na světě své první a jediné dítě, syna, jehož pojmenovali Star Cloud (5). Přestože je to chlapec, rodiče si nepřejí nálepkovat ho pohlavní příslušností a raději se o něm vyjadřují jako o osobnosti, která si v budoucnu sama vybere, zda se cítí jako muž, nebo žena.

Sami rodiče Stara Clouda se dlouhodobě potýkali s pochybnostmi o tom, kdo jsou, a tak se rozhodli, že oba podstoupí změnu pohlaví a ocitnou se tak ve svých ideálních tělech. Biologický otec Louise (32) se nechá změnit na ženu a biologická matka Nikki podstoupí zákrok, který z ní udělá otce Charlieho.

Nikdy jsem nebyla nadšená z toho, že mi rostla prsa a měla jsem menstruaci. Pak jsem si udělala ‚nitrozpyt‘ a přišla na to, že patřím do mužského těla,“ říká Nikki, biologická matka pětiletého Stara Clouda, která je připravená stát se tátou Charliem.

Jejich dítě Star Cloud už oba rodiče tituluje novými osloveními, a tak Louisovi už teď říká „mami“. S proměnami svých rodičů je údajně v pohodě a přijímá je.

Nedávno se mě zeptal, proč na koupališti nosím dámské plavky, a ne trenky jako ostatní tatínkové. Tak jsem mu musel vysvětlit, že se chystám ke speciálnímu doktorovi, který mi odstraní kačera, to je jeho výraz pro penis,“ říká Louise, biologický otec Stara Clouda.

Oba rodiče si myslí, že změnou pohlaví Stara Clouda neohrozí, naopak nebude muset trpět v případě, že se bude cítit jako opačné pohlaví.

„Kdybychom se změnou čekali, až bude Star starší, bude celé dětství trávit s rodiči, kteří se cítí nekompletně,“ myslí si netradiční rodina.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:18 8. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  230
 • Trapas
  89
 • Cože
  31
 • Haha
  28
 • Super
  25
 • Sladký
  17
Komentáře