Pondělí 24. února 2020, svátek má Matěj
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Kevin Hart byl moc homofobní, Gervais zase nekorektní. Oscaři už hledání moderátora raději vzdali

  Meryl Streep si letos vysloužila již 20. nominaci na Oscara v životě. | foto: Profimedia.cz

  Zlaté glóby jsou už tradičním „předskokanem“ Oscarů a vždy byly pro širokou veřejnost tou menší událostí v porovnání s udělováním Cen Akademie. Za posledních pět let se ovšem trend začal obracet. Ricky Gervais udělal ze Zlatých glóbů svým politicky nekorektním a zcela nekontrolovatelným vystupováním show, o které se v médiích píše ještě dlouho po jejím skončení. Oscaři na tom však nemohou být odlišněji. Neustálé hledání „dokonalého“ moderátora a dramaturgické přešlapy srážely Oscary na kolena.

  Když před pěti lety Ricky Gervais přebíral moderátorskou pozici na udělování Zlatých glóbů, působil jako naprosté zjevení. Žádné téma najednou nebylo tabu a přítomné celebrity byly neustále terčem jeho vtípků.

  Gervais se stal tím, co Oscaři už tak dlouho hledají. Britský komik totiž vystupuje z řady a je vždy příjemně rušivým elementem mezi vší tou hollywoodskou smetánkou.

  Vždyť také producenti oscarových večerů několikrát vedli namlouvací hovory s prostořekým rodákem z Readingu, ale jednání vždy ztroskotala. Pro Gervaise byly podmínky příliš svazující, a když si úzkoprsé Oscary začal dobírat i veřejně, Akademie mu dveře zabouchla, zdá se, nadobro.

  Ceny Akademie za poslední roky moderovala celá plejáda známých osobností, ale co s tím, když většinou diváci hodnotili večery jako „nudné k uzoufání“. Mnohahodinový přenos si tak začalo pouštět méně a méně lidí.

  V roce 2018 sledovalo předávání cen 26,5 milionu diváků. Takhle hrozná čísla ještě program nikdy v historii neměl! V loňském roce se výrazně proměnila dramaturgie pořadu a moderátorem měl být Kevin Hart, oblíbený černošský herec.

  Jenže dva dny poté, co se celému světu pochlubil tím, že to bude právě on, kdo bude večerem provázet, ho Akademie z jeho pozice vyrazila. Důvodem byly homofobní tweety, které před mnoha lety herec zveřejnil.

  Ricky Gervais si servítky nikdy nebere.

  Jenže korektnost za každou cenu je heslem Oscarů už dlouhé roky. Jednou jsou hlavním tématem Afroameričané a proč je jich mezi nominovanými tak málo, pak se řeší nižší odměny hereček, aby se sloganem večera stalo hnutí Me Too. Zároveň je třeba řešit ekologii a samozřejmě také původní obyvatele Ameriky, kteří se cítili být dotčeni, že se jim nevěnuje taková pozornost jako černochům.

  Když tohle všechno čtete, asi chápete, proč by Ricky Gervais byl pro moderování geniální volbou, stejně jako tou zcela nejšílenější. Koneckonců už i producentům Zlatých glóbů dochází s nekontrolovatelnou střelou v podobě drzého Angličana. Ten už se tak nechal slyšet, že s moderováním předávání cen končí.

  Ale zpátky k Oscarům. Ti se loni s absencí moderátora vypořádali šalamounsky a místo hledání náhradníka za Kevina Harta oznámili, že moderátor nebude a ceny budou rozdávat během večera různé dvojice slavných osobností. A možná to i částečně zafungovalo. Diváci nebyli tak znudění jako obvykle, ale i přes to, že se sledovanost oproti roku 2018 mírně navýšila, bylo 29,6 milionu diváků druhým nejhorším výsledkem v dějinách.

  Televize ABC, která celou akci zastřešuje, se rozhodla, že moderátoři nebudou zapotřebí ani letos, a divákům slíbila „neskutečně zábavnou show“. Jenže většinou když přijdou takováto velkohubá prohlášení, je výsledkem buďto spánek před televizní obrazovkou, nebo v lepším případě nekonečné přepínání pořadů ve snaze najít v programu konečně něco, na co by se dalo koukat.

  Pokud Akademie nebude s výsledkem letošního pokusu spokojená, dost pravděpodobně se pokusí o další změnu a tou by asi bylo angažování slavného jména, které zase pomůže vrátit Oscary na výsluní zájmu.

  A hádejte, kdo by byl příští rok k mání? Ano, starý známý Ricky Gervais, jenž už neplánuje déle zůstávat u Zlatých glóbů a po dlouhých pěti letech se s nimi rozloučí.

  Co myslíte vy? Byl by dobrý nápad, aby se na Cenách Akademie objevil prostořeký Ricky Gervais, nebo by měli organizátoři raději vsadit na jinou kartu?

  Fotogalerie

  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 24. února 2020, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz