jít naiDNES.cz

Hnutí „Žít Brno“ zase exceluje: Radnice si chtěla koupit reportáž v České televizi

Matěj Hollan z hnutí Žít Brno. | foto: Žít Brno

Hnutí „Žít Brno“ má na krku pořádnou ostudu. Vyšlo totiž najevo, že radnice městské části Brno - střed zaplatilo blíže nespecifikované agentuře, aby zařídila reportáž v televizi. A to může být problém!

Brno-střed si loni objednalo služby PR agentury, aby dělala reklamu nejnovějšího nápadu radních, poskytnout obyvatelům levný mobilní tarif. Z toho sice nakonec sešlo, mnohem zajímavější je na tom ale něco jiného. Součástí objednávky Brna-střed byla totiž také reportáž v České televizi. Zmiňovaná agentura za zakázku měla inkasovat více, než 120 tisíc korun. O kauze informovaly Parlamentní listy.

To ale poukazuje na očividný problém. Hnutí Žít Brno, které rádo dává na odiv svou popularitu, si zájem médií, potažmo veřejnosti platí z věřejných peněz.

Smlouva hnutí Žít Brno s personální agenturou

Smlouva hnutí Žít Brno s personální agenturou

I když se nápad s levným voláním nakonec nerealizoval, brněnská část v čele s Žít Brno utratila za PR služby od agentury Taktiq communications zhruba 121 tisíc korun za propagaci onoho záměru. V textu objednávky, který je volně dostupný v registru smluv, je napsáno: „Cílem prezentace a PR je zajistit reportáže na TV Nova, TV Prima, ČT, rozhovor na DVTV, články v běžných, odborných (telco) a bulvárních médiích.“

Reportáž v České televizi se opravdu uskutečnila (byla kritická), na webu ČT se 7. prosince objevil článek na zmiňované téma.

„Česká televize nepřipustí, aby inzerent mohl ovlivnit obsah pořadů. Nesmí učinit ani jakékoliv přísliby, které by byly v rozporu s tímto pravidlem. Vysílat reklamu a další zákonem dovolené formy komerční prezentace (sponzoring a teleshopping) lze pouze tak, aby divák mohl zřetelně rozpoznat, že jde o komerční projevy osob odlišných od České televize,“ uvádí se v Kodexu ČT, přímo v článku, který se zabývá komerčními částmi programu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:50 14. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  22
 • Tvl
  21
 • Trapas
  13
 • Haha
  11
 • Cože
  10
 • Sladký
  8
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat