jít naiDNES.cz

Zeman z Lán: Merkelová mění názory jako ponožky, Feri má pěkný účes

V rozhovoru Zeman kritizoval Merkelovou, líbil se mu Feriho divoký účes. | foto: iDNES.cz

Merkelová střídá názory jak ponožky, EU neumí ochránit hranice a každý chce být Syřan. Prezident Miloš Zeman v rozhovoru mluvil třeba o uprchlické krizi, státním vyznamenání i o případu Michalákových.

V neděli poskytl prezident Zeman hodinový rozhovor serveru Blesk.cz. Otevřelo se nejaktuálnějším tématem - uprchlíky. Jestli chtějí bojovat za svoji vlast, tak by měli zůstat doma a bojovat tam,“ zaperlil Zeman hned v úvodu.

Řekl, že s dětmi uprchlíků cítí soucit, ale podle něj působí jako dojemný živý štít, který má odvést pozornost od „mužů s iPhohy“. Ostře se také pustil do Angely Merkelové. Několikrát jí „vzkázal“, že velmi rychle mění názory a za nešťastné označil její vítání všech uprchlíků.

Fotogalerie

„Došlo na situaci, když každý chce být Syřan, i lidé, kteří vůbec nemluví arabsky,“ konstatoval Zeman a parafrázoval při tom hlášku „Všichni jsme gogo,“ z filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku.

Debatu prokládaly dotazy jiných politiků, například teplického radního Dominika Feriho, který se hlavy státu ptal na záštitu akce „Evropa, imigrace, islám.“ Na to konto prezident Ferimu pochválil účes - bujné afro, kterým je radní znám. A navázal nesmrtelným „Milý pane, až v životě něco dokážete...“

Ocenění pro Hesse?

Řeč přišla i na středeční udělování státních vyznamenání. Starostka Prahy 2 Jana Černochová nadnesla, zda bude prezident i letos oceňovat ty, kteří ho podporovali v prezidentské kampani. Zároveň zmínila jméno vynálezce babyboxů Ludvíka Hesse. „Nesmím ani naznačovat, ale za čtyři dny vám udělám radost - čím jsem samozřejmě vůbec, ale vůbec nic neřekl,“ odvětil záhadný Zeman.

V interview dál došlo i na akci skupiny Ztohoven s rudými trenkami nad Hradem, kancléře Mináře i fond na umoření státního dluhu - peníze z něj nově půjdou na podporu Klokánků.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:14 22. února 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  19
 • Trapas
  14
 • Cože
  12
 • Haha
  9
 • Sladký
  9
 • Tvl
  9
Komentáře