Drahoš se chová jako Hillary a chce na sebe upozornit, soptí Miloš Zeman

Zeman a Drahoš jsou konkurenti v boji o Hrad. | foto: Koláž Expres.cz

Miloš Zeman se ostře ohradil proti pátečním výrokům prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, který prohlásil, že se obává ovlivnění nadcházející prezidentské volby. Dodal, že si je jistý o vlivu ruské tajné služby na našem území.

Miloš Zeman se při návštěvě Jihomoravského kraje vyjádřil, co si myslí o nedávných výrocích svého konkurenta o Hrad Jiřího Drahoše. Na tiskové konferenci tak reagoval na páteční Drahošovo vyjádření, že se bojí ovlivnění prezidentských voleb ze zahraničí.

Zeman novinářům řekl, že považuje za urážku občanů, jestliže někdo tvrdí, že mohou v případě voleb do Sněmovny či na Hrad být ovlivněni „jakýmisi imaginárními zahraničními službami“. „To by znamenalo, že jsou nesvéprávní. Člověk by snad neměl považovat občany ze nesvéprávné,“ uvedl Zeman.

Přestože Zeman sliboval, že nepovede žádnou kampaň a nebude se vyjadřovat k protikandidátům, v pátek neodolal a v závěru tiskové konference na dotaz novináře tvrdě Drahoše zkritizoval. „Myslím, že to je pouze zoufalý pokus upozornit na sebe šířením konspiračních teorií,“ pronesl na jeho adresu.

Bezpečnostní informační služba Drahošovo prohlášení dementovala, dodal prezident. „Jinými slovy ho naprosto shodila,“ uvedl Zeman. Civilní kontrarozvědka předtím uvedla, že nemá závažné informace o tom, že by cizí zpravodajské služby nezákonně ovlivňovaly volby. Rizika dezinformačních kampaní však BIS připouští.

Drahoš tak prý podle prezidenta buď disponuje vlastní tajnou službou, nebo se na sebe snaží upozornit šířením konspirací a chová se podle něj podobně jako poražená kandidátka loňských amerických prezidentských voleb Hillary Clintonová.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 1. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  20
 • Haha
  11
 • Trapas
  8
 • Tvl
  6
 • Cože
  5
 • Sladký
  4
Komentáře