Troška burcuje: Chcete žít v klidu? Volte Zemana! Pomůže nám ubránit se před EU

19. ledna 2018
Populární režisér Zdeněk Troška patří už dlouhou dobu k těm, kteří hlasitě podporují současného prezidenta Miloše Zemana. Je tak nad slunce jasné, komu slavný filmař hodí svůj hlas v druhém kole prezidentské volby, kdy se Miloši Zemanovi postaví bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Troška se teď rozhodl vysvětlit, proč by podle něj měli i ostatní občané dát hlas současné hlavě státu.

„Pokud chceme žít ještě dalších pět let v klidu a pokoji v naší krásné zemi, volte pana Zemana. Ten bude bdít nad námi jako nikdo a já věřím, že se spolu s Maďary, Slováky a Poláky ubráníme nesmyslné a zhoubné politice EU. Jestli každý prezident měl nějaké své motto, mně se líbí právě to pana Zemana: Tahle země je naše,“ sdělil Troška v rozhovoru pro server Parlamentní Listy.

Známý režisér, který stojí například za vznikem fenomenální trilogie Slunce, seno, také prozradil, co si myslí o vyslovení podpory Jiřího Drahoše z úst některých neúspěšných prezidentských kandidátů.

„Ze všech stran slyším, hlavně od neúspěšných prezidentských kandidátů, jak stále, až zběsile tlučou lidem do hlavy, aby volili Drahoše. Myslím, že by volili i čerta nebo Hurvínka, jen aby to nebyl Zeman. Protože prezident Zeman je osobnost a svůj, ať si říká, kdo chce, co chce, a nedá si jimi ani nikým jiným foukat do kaše. Před nikým se nehrbí, nikomu nepoklonkuje, nebojí se říct svůj názor, stojí si na svých zásadách a přesvědčení a hlavně chrání svoje občany před hrozbou z EU,“ vysvětlil dále Troška.

Důvodem, proč je často prezident Miloš Zeman pod palbou ostré kritiky, je podle Trošky to, že z něho ostatní mají strach.

„Nikoho se nebojí, ale oni se bojí jeho, protože jim prostě překáží, to je to celé. Že řekne na rovinu, co si myslí, a někdy i drsněji, je správné, protože ušlechtilá politická korektnost mnohých ostatních politiků vede nakonec do pr*ele,“ míní Troška.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:38 sobota 19. května 2018. Anketa je uzavřena.

  • 322
  • 177
  • 22
  • 20
  • 10
  • 7
Komentáře