jít naiDNES.cz

Hřib řeší linku do Tchaj-wanu, Pražané se nemohou dostat ani přes Vinohradskou

Neměl by se pražský primátor věnovat spíše Praze? | foto: Facebook

Primátorovi hlavního města Zdeňku Hřibovi (37) jsou problémy Pražanů nejspíše úplně lhostejné. Člen České pirátské strany totiž usoudil, že i když doprava v Praze pomalu, ale jistě kolabuje, právě teď je ten vhodný čas na služební cestu do Tchaj-wanu, kde s místní prezidentkou detailně rozebere mimo jiné možnost zřízení přímé letecké linky na trase Praha–Tchaj-pej. Jako by zrovna toto bylo to, co Pražany tíží...

Dopravní situace v hlavním městě České republiky je téměř kritická. Praha se opět připravuje na dopravní kolaps, v současné době je z části neprůjezdná Vinohradská třída, která je jednou z nejvíce frekventovaných ulic v hlavním městě. 

Rozkopané a uzavřené jsou i další ulice a nevypadá to, že by se situace měla v následujících dnech zlepšovat. Všude se množí kolony a rozzlobení řidiči. Nemluvě o tom, že už pěkně dlouho „nefunguje“ vstup do metra na Karlově náměstí. Na to už si Pražané pomalu, ale jistě zvykají.

A zvykat by si Pražané měli také na to, že jejich primátor Zdeněk Hřib místo aby tyto problémy řešil, zvolí raději exotickou služební cestu do Tchaj-wanu, kam vezme také svou manželku a stranického parťáka Jakuba Michálka s milenkou.

Mezitímco řidiči běsní a objíždějí jednu rozkopanou ulici za druhou, Hřib na svém Facebooku sdílí jednu fotku z asijského dobrodružství za druhou. Není divu, že některým Pražanům jeho služební cesta tak trochu leze krkem.

„Praha jako po válce a partička se jede bavit. Zlatá Krnda,“ píše pod jedním z Hřibových příspěvků diskutér Daniel, který naznačuje, že Hřibova kritizovaná předchůdkyně Adriana Krnáčová možná nebyla zase tak špatná, jak někteří s oblibou tvrdili.

Ne každému se tato cesta pražského primátora zamlouvá.

Ne každému se tato cesta pražského primátora zamlouvá.

Navíc to tak trochu vypadá, jako by si Hřib snad popletl role.

Místo toho, aby se choval jako pražský primátor a řešil problémy Pražanů, jezdí po světě a vystupuje spíše jako prezident, premiér či ministr zahraničí. Informuje o svých schůzkách s prezidentkou Tchaj-wanu a o jeho postoji k lidským právům, ale od toho má Česko zástupce na ministerstvu a ve vládě.

Copak některé Pražany snad trápí, že neexistuje přímá letecká linka do Tchaj-peje? Těžko. 

Obyvatele hlavního města zajímá především dění v Praze, například právě dopravní situace a hlavně plánované opravy na Barrandovském mostě. A ne dobré vztahy primátora s politiky v téměř deset tisíc kilometrů vzdálené asijské zemi, kam se pravděpodobně velká většina Pražanů ani nikdy nepodívá.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:50 31. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  59
 • Super
  33
 • Haha
  19
 • Tvl
  15
 • Cože
  12
 • Sladký
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat