jít naiDNES.cz

Vyhodil beer bike oknem, dveřmi se vrátil beer bus. Pořádá soutěž v ožírání, Hřib běsní

Já vás tu prostě nechci! Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se ostře vymezil proti novince v podobě takzvaných pivních autobusů, které se prohánějí v centru hlavního města. Expresu Hřib naznačil, jak s atrakcí hodlá zatočit. Podle primátora podniká společnost bez licence a také bez povolení. Co na to muž, který bujarou zábavu provozuje?

Před pár dny jsme vás informovali o novince, která je k vidění v centru Prahy. Firma, která provozuje kritizované a brzy nejspíše definitivně zakázané beer biky, rozjela nový byznys, tentokrát hraje hlavní roli autobus plný alkoholu, v němž si můžete užít i erotiku!

Za 50 eur (1300 korun) si pasažéři mohou vychutnat čtvrthodinovou show sexy striptérky.

Redakce Expres.cz před pár dny kontaktovala primátora Zdeňka Hřiba, který letos v březnu oznámil, že se mu povedlo z Prahy vymýtit již zmíněná pivní kola. Podobná atrakce se ale do hlavního města vrátila jako bumerang.

Zdá se, že beer busy Hřiba štvou minimálně stejně a hodlá jim také brzy říct sbohem.

Tentokrát však už jednou provždy.

Nemáte licenci ani povolení, běsní Hřib

„Z informací, které máme a jsou veřejně dostupné, této společnosti není vydána licence na linkovou přepravu, navíc nemají ani povolení pro vjezd vozidel nad šest tun do zón v centru města. Na což by jim muselo být vydáno zvláštní povolení od silničního správního úřadu magistrátu. Tím pádem lze konstatovat, že vykonávají svoji činnost bez náležitých povolení. Celou záležitost budeme řešit s příslušnými orgány,“ vzkázal nám primátor Hřib.

„Od začátku příštího roku navíc magistrát připravuje novou koncepci linkové přepravy, která by tyto záležitosti měla do budoucna lépe ošetřit,“ dodal první muž hlavního města.

Šéf beer busů: Firma licenci má, vozy váží tři a půl tuny

Redaktor Expres.cz oslovil i Jakuba Jindru, který stojí v čele kontroverzní společnosti. Ten s Hřibem nesouhlasí a přesvědčeně tvrdí, že jeho firma potřebnou licenci má.

„Veškeré legislativy pro veřejnou přepravu osob splňujeme Licenci máme platnou. Máme koncesi pro provozování motorové dopravy nad devět osob,“ sdělil nám Jindra, který také vůbec nechápe, proč by jeho firma měla mít povolení pro vozidla nad šest tun, když jeho autobusy prý takovou hmotnost nemají. 

„Má pouze tři a půl tuny,“ říká jednatel společnosti.

Jindra Expresu dále sdělil, že ho nikdo z magistrátu dosud nekontaktoval. On sám by přitom o schůzku a jednání o případných ústupcích stál.

„Nikdo nás nekontaktoval. Chtěli bychom se s nimi dohodnout a vyjasnit si některé věci. Nabídli bychom jim i nějaké ústupky. Například co se týče tras, hodin, kdy můžeme jezdit, nebo nějakých směrnic, co se zavedou. Vypadá to, že s námi ani jednat nechtějí, chtějí jen zákaz, nic jiného je nezajímá. Z naší strany je možné udělat ústupky, aby to bylo výhodné pro město, pro nás, ale i pro turisty, kteří službu využívají,“ dodal Jakub Jindra.

S novými informacemi jsme ihned kontaktovali primátora Hřiba. Ten zatím nereagoval.

Stejný princip jako beer biky, jen větší divočina

Cesta v pivním autobusu je dost možná ještě divočejší než jízda na beer biku.

Princip je však stejný, skupinka šesti až třinácti lidí dá dohromady 400 eur (přes 10 tisíc korun) a vybere si termín své jízdy Prahou, která trvá dvě hodiny.

Na zdraví!

Pasažéři si mohou také vybrat, co budou na palubě pít. Jsou tři možnosti: pivo, prosecco a cider. Během jízdy cestující sedí na pohodlných sedačkách, poslouchají nahlas hudbu a chovají se, jako by byli na pořádné párty.

Na palubě autobusu je také servírka a řidič. Pasažéři si mohou za 50 eur kromě striptýzu objednat také čtyři pizzy. Po celou dobu také v pivním autobusu probíhá jakási alkoholová soutěž.

Bude i tato kráska součástí divoké jízdy?

„Každé vypité pivo zaznamenává naše hosteska na tabuli a čím větší skóre získáte, tím lépe pro vás. Můžete vyhrát menší ceny, případně se dostat na zeď slávy na našem webu,“ píše se na stránkách. 

Primátor Hřib by si moc přál pivní autobusy z pražského centra nadobro vyškrtnout. Zdá se, že to ale nebude tak jednoduché.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře