jít naiDNES.cz

Hřib byl měl změnit styl, zní z pražské koalice: Pospíšil to hrotí, směje se primátor

V koalici na pražském magistrátu to vře. Zejména TOP 09 s STAN se nelíbí politický styl Zdeňka Hřiba a volají po změně. Ustojí to pražský primátor? | foto: Koláž Expres.cz

Kdo s koho?! Šéf TOP 09 Jiří Pospíšil podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) situaci v pražské koalici zbytečně zveličuje, že určitě není tak vážná a není třeba změn. Reagoval tak na nedělní usnesení zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a lidovci), v němž koalice odsuzuje Hřibovo chování a požaduje změnu jeho politického stylu. „Moc to hrotí,“ vzkázal Pospíšilovi Hřib.

„Odsuzujeme chování primátora Hřiba, který nekompetentně zasahuje do pravomocí TOP 09 a STAN. Vyzýváme primátora k respektování koaličních pravidel a žádáme Piráty o koaliční jednání na téma politický styl primátora,“ stojí v usnesení, které v neděli večer přijal klub Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a lidovci).

Spor mezi Piráty a Spojenými silami se vede o ředitele Pražské plynárenské Pavla Janečka. 

Piráti tvrdí, že firma pod jeho vedením funguje netransparentně, neposkytuje povinné informace a rozdělila pohádkové tantiémy pro někdejší členy dozorčí rady. Primátor Zdeněk Hřib upozornil i na vztah společnosti Revis s TOP 09. V rámci něj strana od společnosti získala statisícové sponzorské dary, zároveň je dodavatelem Pražské plynárenské.

„Předseda Pospíšil to zbytečně hrotí. Rád si poslechnu návrhy koaličních partnerů, co by mohlo fungovat lépe, ale nelze čekat, že téma plynáren opustíme,“ řekl Novinkám v reakci na nedělní setkání klubu Spojených sil primátor, který nehodlá nic měnit a ze svého stylu slevit nehodlá.

Situaci uvnitř koalice už okomentoval i Jan Čižinský (Praha sobě), který zastupuje třetího koaličního partnera na pražském magistrátu.

„Žádné změny ohledně složení koalice neplánujeme a nechceme. Ale situace nám vadí, protože pan primátor by měl situaci řešit, problémy vyjednávat a koalici stmelovat, a ne situaci vyhrocovat,“ uvedl Čižinský v reakci na aktuální dění.

„Skutečně si myslím, že úkolem primátora, kterému jsem i já jako člověk, který dostal nejvíc hlasů v celé Praze, ustoupil, je koalici tmelit, situaci neeskalovat, a vadí mi, že to tak není. Potřebujeme od pana primátora pomoct, a pokud on situaci neuklidňuje, je to špatně,“ řekl Novinkám předseda hnutí Praha sobě.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře