Hřib válčí se starostou ze STAN: Nekácejte javor, nebo přijde trest! Čím hrozí?

21. dubna
Do sněmovních voleb jdou společně, jenže v Praze to vře! Pirátský primátor Zdeněk Hřib neúnavně apeluje na Prahu 1, které šéfuje Petr Hejma ze STAN, aby v rámci revitalizace tzv. Anenského trojúhelníku nedaleko Smetanova nábřeží nekácela javor. Spory o strom vygradovaly natolik, že Hřib dokonce Hejmovi hrozí: Jestli to uděláte, nepůjčíme vám čapadlo! Lidé se teď ptají, o čem to ten primátor vlastně mluví a zda náhodou nejde o vydírání.

Hřib vede boj za nekácení javoru v Anenském trojúhelníku několik posledních týdnů, teď Hejmovi a jeho Praze 1 vyslal dost konkrétní varování.

„Opětovně vyzýváme Prahu 1 k nekácení javoru v Anenském trojúhelníku. To je stanovisko rady města, mé i Pirátů. Chceme na místě naopak více zeleně a méně betonu. Pokud se projekt řádně neprojedná, aby v projektu bylo zohledněno zachování stromu, nezapůjčíme Praze 1 čapadlo,“ vzkázal Hřib.

Rozpoutal tím diskuzi, ve které se řada lidí začala ptát, čím že to primátor vlastně hrozí.

Vedení Prahy 1 už od loňského léta usiluje o zpřístupnění náplavky u Smetanova nábřeží nevyužívaným čapadlem pod vozovkou. Termínem čapadlo se rozumí průchod v nábřežních zdech, kde se zachytávaly připlavené vory nebo jiné lodě.

„Velmi rádi bychom v rámci revitalizace tzv. Anenského trojúhelníku zpřístupnili občanům prostor bývalého čapadla v prodloužení Náprstkovy ulice,“ uvedl loni starosta Hejma.

Pokud ale neustoupí s javorem, budou mít nejspíše Pražané smůlu, protože Hřib mu čapadlo nepůjčí.

„Stanovisko chápu, ale ten závěr mi přijde trochu jako vyhrožování,“ podotýká pod primátorovým statusem jeden z diskutujících.

Starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN)

Starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN)

Spor o javor, který s „čapadlovou zápletkou“ působí jako z kroniky města Kocourkova, není prvním, který spolu Hřib s Hejmou vedou. Před rokem starosta Prahy 1 na primátora tlačil kvůli podle něj nesmyslnému zavření Smetanova nábřeží pro auta.

„Opatření nebylo s vedením městské části projednáno a má negativní vliv na kvalitu života občanů žijících v bezprostředním okolí a zároveň absolutně nevhodným provedením nerespektuje charakter místa,“ uvedl tehdy Hejma.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 čtvrtek 19. srpna 2021. Anketa je uzavřena.

  • 20
  • 5
  • 5
  • 5
  • 5
  • 5
Komentáře