Politička, kterou měli znásilnit muslimové, spáchala sebevraždu. Nikdo o tom nemluví

Holandská politička Willie Dilleová (+53) z krajně pravicové strany spáchala sebevraždu. Předtím nahrála na Facebooku video, kde tvrdí, že ji unesla a znásilnila skupina marockých muslimů a od té doby jí údajně vyhrožují. Den po zveřejnění se zabila. Policie nikoho neobvinila a mainstreamová média o kauze mlčí.

Dilleová zastupovala antiimigrační PVV stranu v nizozemském parlamentu v letech 2010–2012, následně začala působit jako členka městské rady v Haagu. Ve svém posledním videu, které politička zveřejnila den před sebevraždou, je pohublá a bledá. Přitom vždy byla vášnivou a pro věc zapálenou akční ženou. Ve videu popisuje celou záležitost a její následky.

Jako viníka označila svého kolegu na radnici Arnouda van Doorna, který v Haagu vedl kandidátku muslimské strany. Ten ji neměl rád a prý útok nařídil. Van Doorn, který k islámu konvertoval před dvěma roky, se k obvinění odmítl vyjádřit a oznámil, že se bude bránit soudní cestou, aby očistil své jméno.


Muslimové měli političce vyhrožovat zabitím a vyvražděním její rodiny. Vše ale bylo slovo proti slovu, takže policie nikoho neobvinila. 

„Poskytli jsme jí pomoc a řekli jsme, že potřebujeme formální stížnost a konkrétní důkazy, abychom zahájili vyšetřování. Formální stížnost nepodala a nedostali jsme ani žádné konkrétní informace, které by nám umožnily zahájit vyšetřování,“ uvedla mluvčí policie Hilda Vijverbergová podle Dutch News.

Kauza má mnoho otazníků a není jisté, zda si zesnulá politička celou věc nevymyslela. Co je s podivem, že žádná velká evropská média o kauze neinformují. V Česku sebevraždu političky zaznamenaly (až na výjimky) jen malé protiimigrační weby jako Stredoevropan.cz.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:28 15. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  52
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
 • Super
  6
Komentáře