Květiny pro učitelku? Vyhněte se stresu a frontám a vyzbrojte děti jiným darem

Konec školního roku, to je hlavně vidina prázdnin, vysvědčení a záplava květin. | foto: Profimedia.cz

Nekonečné fronty, desítky minut strávených ve stresu, že na vás zbude jen nějaké „koště“, kterým váš potomek své hříchy v průběhu školního roku asi moc nevyžehlí. I přesto rodiče každým rokem pozornost kantorům řeší pokaždé stejně. Nabízí se otázka, nešlo by to jinak a bez zbytečných nervů? Šlo!

„Poptávka po květinách v našich obchodech roste už před koncem června, souvisí to s rozdílnými termíny konce roku ve školách. Nejvíce rodičů chodí pro květinu předposlední školní den, kdy se prodej tohoto sortimentu zvyšuje oproti běžnému období až pětinásobně,“ řekla za řetězec Albert Barbora Vanko.

Podobně mluví i zástupce dalšího významného řetězce. „V posledních dnech školního roku výrazně roste zájem o řezané květiny a takzvané mixované bouquety, a to až o stovky procent oproti běžným dnům,“ informoval mluvčí Tesca Václav Koukolíček.

Velká poptávka v menších obchodech znamená nejen fronty, ale i hrozbu toho, že se na vás nedostane kýžený tovar, ale pouze to, co byste si jinak nevybrali.

Stačí zajít třeba do obchodní pasáže na pražském Andělu, kde se nachází i stánek s bezkonkurenčně čerstvými a hlavně levnými řezanými květinami. Fronty tu stojí celý týden, je úplně jedno, jestli se blíží nějaká významná událost, nebo ne.

Krátce před vysvědčením se ale i fronty ještě zdvojnásobily, a to už dopoledne, kdy by člověk předpokládal, že spousta rodičů bude už v práci. Pokud vyrazíte naproti do supermarketu pro „náhradní“ dárek, ušetříte spoustu času i peněz.

Nic proti řezaným květinám, ve váze na stole udělají velkou parádu. Na druhou stranu si představte, že jich dostanete 27 naráz, navíc každý pes jiná ves a bydlíte v malém 2 + 1, do školy navíc jezdíte MHD. Něco rozdáte kolegyním, kolegům a známým, i tak si ale většinu moc neužijete, zvláště když pár dní nato vyrážíte na dovolenou. Není to škoda?

Řada kantorů by možná jako pozornost ocenila i jiné věci než puget. Ať už by šlo o lahev dobrého vína (ona květina taky něco stojí, samozřejmě s ohledem na věk dítěte, pozn. red.), dárkovou kosmetickou kazetu, svíčku, nebo třeba kvalitní čokoládu, či bonboniéru.

Záleží na fantazii i na tom, jak moc učitele svého dítěte (ne)znáte a (ne)víte, co má rád a na co je naopak alergický. Trváte-li na květině, může potěšit i květináč s pokojovkou či nějakou bylinkou, kterou dotyčná nebo dotyčný mohou upotřebit v kuchyni.

Nehledě na to, že k nám většina řezaných květin letí přes půl světa, nejen z Nizozemí, ale i z Kolumbie nebo zemí na africkém kontinentu, třeba z Keni. Takže ekologická stopa je sakra výrazná...

Fotogalerie

Komentáře