Češi pomáhají dětem zastřelené Heleny: Peníze už se počítají na miliony!

Češi finančně podporují tři děti manželského páru z Rychnova. Poslali už milion a čtvrt korun! | foto: koláž Expresu

Ohromná vlna solidarity zaplavila Česko v souvislosti s případem chladnokrevné popravy Heleny D. Protože ji v rychnovské restauraci zastřelil vlastní manžel Miloslav, tři jejich děti rázem přišly o rodiče. Město proto uspořádalo veřejnou sbírku, do které začali okamžitě přispívat lidé z celé země. Neuvěříte, kolik se po pouhých dvou dnech se podařilo vybrat peněz!

V jednom okamžiku se jim zhroutil celý svět. Když regionální novinář Miloslav D. v rychnovské restauraci ranou do hlavy zastřelil manželku Helenu, jejich tři děti přišly o matku i otce. Dvě dcery přitom sotva dosáhly plnoletosti a synovi je pouhých třináct let.

Ačkoliv se jich ujala nejbližší rodina, zničehonic začít živit tři děti není nijak jednoduchá záležitost. A tak se rozhodlo pomoci město. Rychnov vyhlásil veřejnou sbírku, v níž mohou lidé dětem zavražděné Heleny posílat finanční pomoc.

Češi začali okamžitě na účet zasílat peníze a už po pouhých dvou dnech se na něm nashromáždilo těžko uvěřitelné množství peněz. Banka ještě nestihla účet ani zveřejnit a částka už přelezla první milion!

„Aktuální částka na veřejné sbírce je 1 243 243 Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli. Už brzy bude transparentní účet veřejně dostupný na webových stránkách České spořitelny. Dle smluvních podmínek mají na zveřejnění 10 pracovních dní,“ oznámila facebooková stránka Žijeme Rychnovem.

Češi finančně podporují tři děti manželského páru z Rychnova. Poslali už milion...

Češi finančně podporují tři děti manželského páru z Rychnova. Poslali už milion a čtvrt korun!

Zveřejněný stav navíc platil v pátek večer. Na účet tak nepochybně od té doby přistálo peněz daleko více! 

Pokud chcete i vy přispět na pomoc dětem z Rychnova, číslo účtu je 8296512/0800.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat