Německá aktivistka bojovala za přijímání migrantů. Teď ji jeden z nich zabil!

Německou aktivistku Sophii Lösche nalezli ve čtvrtek mrtvou poblíž benzinové stanice ve Španělsku. K vraždě ženy, která podporovala takzvanou „vítací politiku“, se již přiznal marocký řidič kamion, kterého Sophia stopla.

Sophia pracovala pro neziskové organizace na řeckém ostrově Lesbos a byla dlouhé roky pro přijímání migrantů do své země. Proto není divu, že když potřebovala svézt domů, tak se vůbec nebála stopnout si kamion s marockou poznávací značkou.

Do vozu nastoupila a týden ji nikdo neviděl. Deník Bild píše, že aktivistka se chtěla dostat do Bamberku, což bylo asi 260 kilometrů cesty. Domů se ale už nikdy nevrátila.

Německé úřady po ní začaly pátrat 24 hodin poté, co se ztratila. Onen kamion spatřila až silniční kontrola španělské policie u města Bailén. Řidič měl v plánu se dostat do Gibraltaru, odkud se chtěl trajektem vrátit do rodného Maroka.

Sophia Lösche byla německá aktivistka, která razila takzvanou „vítací politiku“.

Sophia Lösche byla německá aktivistka, která razila takzvanou „vítací politiku“.

Řidič kamionu byl zadržen a poté i předveden před soud, kde se přiznal k vraždě aktivistky a zároveň také sdělil, kde se nachází její tělo.

Zabít ji měl Maročan.

Zabít ji měl Maročan.

Dostupné zprávy hovoří, že tělo Sophie neslo jasné známky násilí a vrah se ji podle všeho pokusil i znásilnit. Všechny ostatní podrobnosti brutální vraždy určí až nařízená pitva.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:07 21. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  72
 • Haha
  33
 • Tvl
  22
 • Cože
  12
 • Trapas
  11
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat