Migrant bodal matku do hlavy před Lidlem, její děti se musely dívat!

2. května 2017
Dopady migrační krize se výrazně podílí na kriminalitě u našich německých sousedů, a někdy jsou vzhledem ke kulturním rozdílům motivy velmi nejasné. V sobotu odpoledne devětadvacetiletý Afghánec nožem brutálně zavraždil o devět let starší Farimu S. Stalo se tak na veřejnosti, bez zjevného motivu a před zraky dvou dětí ve věku 5 a 11 let.

Otřesná událost se udála v jinak ospalém prázdninovém městečku Prien am Chiemsee v Horním Bavorsku. Očití svědci popisují, že muž k ženě zničehonic přistoupil před supermarketem Lidl s dlouhým nožem a začal ji bodat do krku a hlavy. Pachatel by na místě zatčen zasahujícím policistou, ale Farima S. zemřela záhy po převozu do nemocnice.

Jediné, co se zatím podařilo o vrahovi zjistit je, že jde o neúspěšného žadatele o azyl. Policie ho umístila do psychiatrické léčebny s ostrahou.

„Vztah mezi pachatelem a obětí je předmětem šetření. Je velmi těžké proniknout do detailů i vzhledem k nejasným okolnostem. Každá informace od zadrženého musí být přeložena a opakovaně potvrzena certifikovaným tlumočníkem,“ popisuje obtíže výslechu mluvčí hornobavorské policie Andreas Guske pro web rosenheim24.de.

Migrant německy nehovoří a světlo do jeho motivu nevnáší ani třetí a nejstarší z ženiných dětí. „Máma toho člověka zcela jistě neznala. Vybral si ji náhodou,“ domnívá se. Policie však pracuje s určitými vodítky.

Žena totiž nebyla muslimka, ale před osmi lety se přiklonila ke křesťanské víře. „Ten člověk se to dozvěděl, navíc byl frustrovaný z deportace, která ho čekala. Pomstil se proto na mé sestře,“ tvrdí žena z rodiny.

Farima se měla s otcem svých dětí rozvést a najít si nového partnera. I to mohlo být jedním z motivů dosud neprůhledného vyšetřování. Žárlivost? Náboženské pozadí? To vše je ve hře.

„Jsme si vědomi všech těchto informací a předpokladů. Důkladně je prověřujeme, ale veškerá podezření se mohou ukázat neprůkaznými,“ uvedl Guske, který potvrdil, že byla nařízena soudní pitva.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:45 středa 30. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

  • 93
  • 35
  • 27
  • 22
  • 19
  • 18
Komentáře