jít naiDNES.cz

Mohla za to vážná nemoc? Matka ubodaného chlapce zřejmě trpěla schizofrenií!

Devítiletý David podlehl svým zraněním. Předpokládá se, že vraždila jeho matka. Případ vyšetřuje policie. | foto: facebook

Zatím nikdo neví, co přesně se toho dne odehrálo. Devítiletý David v pondělí podlehl svým zraněním, která byla způsobena nožem do hrudníku. Nato policie odvedla jeho matku, která byla sama vážně zraněná a převezena do nemocnice. Známý psychiatr se k situaci vyjádřil. Hrají v tom roli drogy?

Vražda v Praze 6, ke které došlo v pondělí v podvečer, otřásla jinak poklidným dnem. Devítiletého Davida zřejmě ubodala jeho matka, která se následně sama pokusila vzít si život.

Jestliže se pokusila o sebevraždu, je možné, že skutečně došlo k afektu, který nedokázala vzít nazpět, tak to řešila útěkem z té situace. Můžeme to vysvětlit z hlediska psychiatrie, z hlediska zákona to žádnou roli nehraje,“ řekl Blesku známý psychiatr Jan Cimický.

Podle něj je možné, že ve svém dítěti viděla v danou chvíli nepřítele a pokusem o sebevraždu se ze situace následně snažila utéct. Pakliže tedy skutečně vraždila matka.

Co se onoho hororového dne odehrálo, zatím vyšetřují kriminalisté. V době, kdy do bytu vtrhla policie, matka sama byla vážně zraněná a doteď je na jednotce intenzivní péče v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích.

Vzhledem k jejímu stavu není prozatím schopná vypovídat.

„Přestože to nebylo až tak viditelné, žena byla před příjezdem policie velmi vážně zraněná a dosud leží na jednotce intenzivní péče a není schopná výslechu,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Žena, která zřejmě vraždila, byla podle sousedky krásná a působila normálně.

Žena, která zřejmě vraždila, byla podle sousedky krásná a působila normálně.

Objevují se informace, že žena trpěla psychickými problémy a brala dokonce dlouhodobě léky na schizofrenii. Z tohoto důvodu se o chlapce měla starat hlavně babička. Rodina bydlela v břevnovském bytě teprve dva měsíce. Podle sousedky Zuzany K. působila žena bezproblémově.

„Byla sympatická, milá a krásná. Kluk byl chytrý a možná až příliš zvídavý, přišlo mi, že ve mně vidí babičku,“ sdělila Blesku sousedka Zuzana, která rodinu měla dokonce navštěvovat. Podle ní měli čistý a uklizený byt a nic nenasvědčovalo tomu, že by žena měla být pod vlivem omamných látek.

„Nevím ale, jestli bych to poznala,“ řekla sousedka.

V pondělí krátce před osmnáctou hodinou přiběhla do domu Davidova babička. U té měla žena i se synem ještě donedávna bydlet. „Potkala jsem ji u schránek, působila uspěchaně. Věděla, že se něco stalo,“ domnívá se Zuzana.

Davidova babička údajně vyběhla do prvního patra a měla začít křičet, aby zavolali policii.

To už ale bylo pozdě. Když na místo dorazili záchranáři s policií, přes všechny snahy Davidovi už nebylo pomoci a bodným zraněním v oblasti hrudníku podlehl. 

Fotogalerie

Komentáře