Jaký otec... Syn radikálního imáma byl zatčen po brutální vraždě bodyguarda

K mimořádně brutální vraždě došlo během silvestrovských oslav v Londýně. Před sídlem kontroverzního byznysmena, který pořádal luxusní večírek pro zámožné hosty, byl zbit a pobodán rumunský bodyguard Tudor Simionov. Jak nyní vyšlo najevo, mezi podezřelými z brutální vraždy je i šestadvacetiletý cizinec Imran Kamel. A nejde o nikoho jiného než o syna nechvalně proslulého radikálního imáma abú Hamzy Masrího, který byl z Británie vyhoštěn a nyní si odpykává doživotí ve Spojených státech!

Rumun Tudor Simionov chtěl začít novou životní etapu, s přítelkyní se přestěhoval do Londýna a na letošní rok si plánovali svatbu. Místo toho ale na ostrovech našel smrt. A to navíc velmi krutou.

Kývl totiž na kšeft u kontroverzního byznysmena Edwarda Davenporta, muže, který byl v minulosti na osm let odsouzen za zpronevěru. Ačkoliv byl propuštěn na vlastní žádost kvůli údajným problémům s ledvinami, nic mu nebránilo, aby letos na Silvestra uspořádal monstrózní párty pro zámožné přátele, na niž se podle informací dalo dostat jen s lístkem za více než dva tisíce liber (bezmála 60 tisíc korun). Právě na této pařbě Simionov hlídal.

K ránu se pak do luxusního sídla začala dobývat skupina agresivních mužů. Třiatřicetiletý Tudor se ovšem neváhal ani mnohonásobné přesile postavit a strhla se ostrá rvačka. Bohužel nešlo ani trochu o férový boj. Nakonec jeden z útočníků vytáhl nůž a Simionova bodl do srdce. Oběť začala silně krvácet a během minuty zemřela.

Simionov a jeho přítelkyně se letos chtěli brát, na svatbu už ale nikdy nedojde.

Jak informovala řada zahraničních serverů, policie minimálně část útočníků arabského vzezření pochytala. Nyní se ukázalo, že mezi nimi figuruje i jedno velmi pikantní jméno. Jde o šestadvacetiletého Imrana Kamela, syna britského imáma, jehož rodné jméno je Mustafá Kamál Mustafá, ale známější je jako abú Hamza Masrí. O koho jde?

Muslimský duchovní nechvalně proslul právě v britském hlavním městě, kde v místní mešitě podněcoval věřící k nenávisti vůči bezvěrcům a otevřeně podporoval radikální islamisty. Za to byl také odsouzen k sedmi letům vězení, krátce před vypršením trestu byl pak vydán do Spojených států.

A tam jeho pouť kriminálem pokračovala. Ihned po převozu do Ameriky tamní soudy Masrímu napařily rovnou doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Pykal třeba za to, že se v Oregonu pokoušel založit výcvikové středisko al-Káidy či za spolupráci s hnutím Tálibán.

Celkem byl obviněn z jedenácti zločinů a byl označen za jednoho z globálních teroristických vůdců.

Abú Hamza Masrí si ve Spojených státech odpykává doživotí.

Obecně je pak za nejvážnější čin tohoto radikála egyptského původu, jenž mimochodem otevřeně podpořil i útoky z 11. září, považována pomoc teroristům, kteří v roce 1998 v Jemenu unesli šestnáct turistů, z nichž čtyři při následné záchranné akci zemřeli.

Jeho syn Imran Kamel zůstal v rukou policie, prozatím ovšem z podílu na vraždě obviněn nebyl. Jediné obvinění padlo za nelegální držení zbraně, čehož se dopustil už v minulosti.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 sobota 4. května 2019. Anketa je uzavřena.

  • 21
  • 13
  • 11
  • 11
  • 11
  • 10