„Proč mi to děláš?“ Přeživší popsala okamžiky před doubickou vraždou

Martin Ch. se k činu doznal už dávno. Po vraždě nezletilé se chtěl zabít. | foto: iDNES.cz

Soud v Ústí nad Labem projednává brutální vraždu a pokus o vraždu, kterých se na dvou nezletilých dívkách dopustil doubický vrah Martin Ch. Během líčení vyplouvají na povrch zrůdné detaily činu. V úterý soudce nechal přehrát záznam policejní rekonstrukce, na němž přeživší šestnáctiletá dívka popisovala detaily z osudného dne. A prozradila, jaká poslední slova řekla vrahovi její zavražděná kamarádka.

Více než pět hodin měl bývalý regionální novinář Martin Ch. v Doubici na Děčínsku škrtit dvě mladé dívky. Mladší z nich jeho běsnění nepřežila, tu starší vrah odvezl autem a vyložil ji ve dvacet kilometrů vzdálené České Kamenici.

Právě přeživší šestnáctiletá dívka pak při rekonstrukci osudného dne 23. září minulého roku popsala, jak poslední chvíle její o dva roky mladší kamarádky probíhaly. Záznam rekonstrukce včera soud přehrál na vyžádání samotného vraha. A jen se ukázalo, jaké jsou mezi výpovědí pachatele a svědkyně mezery.

Dívka nejprve potvrdila, že si vrah liboval v sexuálních praktikách zvaných BDSM. „Svazovali jsme se, ale neškrtili. Moje záliba to ale není,“ vysvětlila, že se sadomasochistickými hrátkami začínal vždy Martin Ch.

„Když kamarádka odešla, ptal se mě na to svazování, už měl něco v ruce, že chce něco zkusit, ať sednu na židli, kterou posunul od stolu,“ začala pak popisovat události osudného večera. 

„Řekla jsem, že ne, že se chci jít vykoupat, ale on mě začal přivazovat, že vykoupat se můžu později. Chtěl, abych dala ruce za záda,“ dodává na záznamu dívka s tím, že jí Martin Ch. pouta utáhl velmi těsně.

„Bylo to hodně nepříjemné, obě ruce mi úplně skřípl. Řvala jsem, ať mi je sundá, dal mi i nějaký roubík, takový míček plastový, pak mi ho zas vyndal,“ popisuje, jak řádění vraha probíhalo. Martin Ch. jí navíc měl bolestivě zvedat svázané ruce.

„Furt jsem mu říkala, že je mi to nepříjemný. Ptal se, jaký mám pocit, říkala jsem, že je to divný,“ vysvětluje dívka na záznamu. Pak jí měl Martin Ch. kolem krku uvázat provaz. „Škrtil mě silně, drsně. Bránila jsem se. Jak hodně tahal dozadu, spadla jsem i se židlí.“

Martin Ch. stanul před soudem.

Martin Ch. stanul před soudem.

Dívka následkem škrcení upadla do bezvědomí. Probrala se právě ve chvíli, kdy vrah ve vedlejší místnosti zabíjel její kamarádku. Ta se ho prý zrovna ptala, proč jí to všechno dělá, když mu ona nic neudělala

„On jí na to řekl, ať je zticha. Běhal tam mezi námi a zmatkoval,“ vzpomíná. Pak ovšem znovu ztratila vědomí, protože na ni Martin Ch. použil paralyzér.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:49 18. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  12
 • Super
  7
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat