jít naiDNES.cz

Zabila mi syna, přesto je stále na svobodě! Otec dítěte vyhozeného z okna po roce promluvil

Lenka P. vyhodila před rokem svého syna Martínka z okna. Ten na místě zemřel. Chlapcův otec se ani po roce nedočkal spravedlnosti a ptá se, proč je vražedkyně jeho syna stále na svobodě. | foto: Koláž Expresu

Je tomu již rok, co Lenka P. vzala do náruče svého spícího 22měsíčního syna a vyhodila ho ze 4. patra panelového domu na sídlišti Šumava v Českých Budějovicích, v němž bydlel chlapcův otec a ona tam byla jenom na návštěvě. Následně za malým Martinem sama vyskočila. Zatímco hocha hodila na tvrdý beton, ona dopadla do křoví. Na den přesně rok po smrti svého syna se ozval i chlapcův otec Matěj P.

Svého syna vychovával Matěj P. sám již od jeho narození. Matka je opakovaně opouštěla, půl roku před incidentem s nimi vůbec nebydlela a pouze jednou týdně malého navštěvovala. O svého syna údajně nejevila zájem od jeho narození.

Toho osudného dne přišla na plánovanou návštěvu a zcela nečekaně se rozhodla přespat v bytě v dětském pokoji. Martinův otec usnul ve vedlejší místnosti. Ze spánku ho k ránu vzbudilo až policejní bušení na dveře, od policistů se dozvěděl o tragédii.

Od té doby se podle slov zdrceného otce vyšetřování vleče. 

„Dnes je to rok, co mi zemřel syn Martínek. Co víc k tomu napsat? Mnozí ho znali, jiným jsem se chlubil, co víc bych si jako otec mohl přát, syna! Jenže je to rok, kdy dokáže česká justice beztrestně držet na svobodě vraha dítěte. Spousta takových případů se vyřešila během pár dní nebo měsíců. Ne však vražda mého syna,“ píše na sociálních sítích Martinův otec Matěj P., jenž by k případu rád řekl více, podle svých slov je ale vázán mlčenlivostí.

„Z reportáží z loňského roku byste se ale dozvěděli, že malý byl zavražděn a ona je na svobodě. Proč?“ ptá se a sám si odpovídá, že to dovolila česká justice.

Na sociálních sítích se také objevil komentář prababičky zemřelého chlapečka, která popisuje, co se onu noc stalo.

„Napřed vyhodila pravnoučka z okna ze 4. poschodí na beton, byl na místě mrtvý. Pak sama skočila, ale vypočítavě do křoví, které bylo pod okny. Ona přežila. Je prohlášena za svéprávnou, obviněna z vraždy a je na svobodě. Jak to? Nikdo neví a nechce říct proč,“ zlobí se paní Marcela P., podle níž vyšetřovatelé v létě prohlásili, že žena bude stíhána za zvlášť závažný zločin vraždy.

Otec zavražděného Martina si počátkem května na sociálních sítích postěžoval, že si policisté naopak přijeli pro něj. „A to jenom kvůli tomu, že jsem si z místa, které jsme u univerzity budovali, odvezl od ženy, která mi zabila syna, své věci, respektive rýč a dvě sekery. A už si pro mě přijeli. To je přece mnohem horší zločin než vražda dítěte,“ zlobil se tehdy Matěj P. 

Podle informací Expresu byl vyšetřován kvůli tomu, že na dotyčném pozemku přemístil kosu a kozí lebku jako symbol toho, že mu jeho expartnerka přinesla do života smrt.

Kdo by v tuto chvíli řekl, že tento příběh skončí smrtí nevinného chlapečka.

Kdo by v tuto chvíli řekl, že tento příběh skončí smrtí nevinného chlapečka.

Nyní se jen diví, proč vrah jeho syna není ve vazbě.

„Podle policie prý nesplňuje ani jeden ze tří důvodů vzetí do vazby. Neuteče za hranice, přestože bydlí kousek od rakouských hranic. Neovlivňuje svědky, k čemuž prý nejsou důkazy, ale z výpovědí to vypadá jinak. A nemůže svůj čin zopakovat, protože nemáme další děti,“ vysvětlil Expresu Matěj P., jenž se po smrti svého syna rozhodl vydat na cestu kolem světa.

Tu ale musel kvůli policejnímu vyšetřování předčasně ukončit.

Matěj P. se po smrti svého syna rozhodl vydat na cestu.

Matěj P. se po smrti svého syna rozhodl vydat na cestu.

„Nakonec jsem cestoval jen kolem Evropy, kvůli vyšetřování jsem nesměl opustit Evropskou unii. Takže jsem ušel 900 kilometrů do Santiaga pěšky a na malém skútru objel většinu západní Evropy,“ řekl Expresu.

Nyní je aktuálně zpátky v Česku, našel si práci a šetří peníze na další cestu. Ačkoliv na svého syna myslí každý den, přiznává, že se nemůže litovat. „Tím člověk maximálně zničí sám sebe a zbytek své rodiny. Nikdy nezapomenu, ale fungovat musím,“ říká Matěj P. a dodává, že kvůli svému synovi ale stále zůstává na jihu Čech. „Mám to blíže na hřbitov,“ vysvětlil nám.

Lenka P. byla 18. července 2019 obviněna z vraždy svého syna a hrozí jí trest odnětí svobody od deseti do osmnácti let.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat