jít naiDNES.cz

Vraždila matka? Kriminalisté našli tříměsíční dítě s rozbitou hlavou v kaluži krve

S rozbitou hlavou a v kaluži krve. Tak našli brněnští kriminalisté tělíčko teprve tříměsíčního dítěte v autě u čerpací stanice na okraji Brna. Z vraždy je podezřelá jeho jednadvacetiletá matka, která se měla pohybovat v komunitě bezdomovců. Teď jí hrozí až dvacet let za mřížemi nebo výjimečný trest.

Scéna jako z nejhorší noční můry čekala na brněnské kriminalisty u jedné z čerpacích stanic na okraji Brna. Za zatím nejasných okolností tam došlo k úmrtí teprve tříměsíčního kojence, které má pravděpodobně na svědomí jeho matka. O případu informovala televize Prima.

Dítě leželo v autě v kaluži krve a podle očitých svědků mělo mít rozbitou hlavu. Nález prý otřásl i policisty.

„Když přišel policista, byl hodně vytřepaný, na chlapa. Dítě prý mělo rozbitou hlavu,“ popsala jedna ze svědkyň.

Přivolaní záchranáři dítěti bohužel nedokázali pomoci, zemřelo už před jejich příjezdem. Primě to prozradila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Z vraždy je podezřelá jednadvacetiletá matka dítěte, kterou policisté našli stát vedle auta. Ta se podle všeho pohybovala v místní komunitě bezdomovců a je možné, že v autě přespávala.

Mladá žena už skončila v policejní cele, nyní se rozhoduje o jejím vzetí do vazby. Jestliže se její vina prokáže, hrozí jí až dvacet let za mřížemi nebo výjimečný trest.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat