Vyjeli si na kolech po Mexiku. Jednomu tam uřízli hlavu, druhého zastřelili

Němec a Polák si vyjeli na kole do Mexika. Domů se už nevrátí. Někdo je chladnokrevně popravil. | foto: Profimedia.cz

Němec Holger Hagenbusch a Polák Krzysztof Chmielewski si řekli, že podniknou cyklistický výlet a navštíví Mexiko. Ani jeden z nich se ale už domů nevrátí. Stali se totiž obětí brutálního zabijáka.

O Mexiku se dost dobře ví, že patří mezi země, kde není příliš bezpečno. Za poslední rok zde bylo zavražděno více než 25 tisíc lidí. Řádí zde zejména drogové gangy.

I tak se ale Mexiko rozhodlo navštívit duo cyklistů. Exotická země je lákala natolik, že Němec Holger Hagenbusch a Polák Krzysztof Chmielewski podcenili rizika této nebezpečné destinace.

Oba dva cyklisté byli zavražděni obzvláště brutálním způsobem. O případu informovala britská BBC.

Cyklisté se stali obětí vraždy.

Cyklisté se stali obětí vraždy.

Holger Hagenbusch měl na hlavě hlubokou ránu, která byla pravděpodobně způsobena střelnou zbraní. Polák Krzysztof Chmielewski měl zase oddělenou hlavu od těla a také uříznuté chodidlo. 

První informace hovořily o tom, že dvojice cyklistů omylem sjela z cesty ze skalnatého srázu a jejich smrt je tak následkem tragické nehody. 

Tato verze však znepokojila mnoho lidí, například zkušené cyklisty, kteří se snažili o to, aby byl případ znovu prošetřen.

Smrt cyklistů vyvolala pořádné nepokoje.

Smrt cyklistů vyvolala pořádné nepokoje.

A podařilo se! Nový verdikt zněl jasně: Oba dva turisté byli v Mexiku zavražděni a motivem tohoto odporného činu byla nejspíše loupež.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:41 11. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  25
 • Cože
  14
 • Haha
  8
 • Super
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
Komentáře