jít naiDNES.cz

Vysadila prášky a probodla synovi (†9) hrudník. Vražedkyně z Břevnova za mříže zřejmě nepůjde

Matka, která zavraždila devítiletého Davida, byla podle psychiatrů nepříčetná. Vězení se tak nejspíš vyhne. | foto: koláž Expresu

Třináctkrát se léčila na psychiatrii, pak fungovala díky práškům, ty ale nedávno vysadila. A bylo zle. Sedmatřicetiletá matka na pražském Břevnově bez slitování probodla svému devítiletému synovi hruď, prý proto, aby jej zbavila pozemského trápení. Trestnímu stíhání se ale nejspíš vyhne, protože byla nepříčetná.

Žena, která koncem srpna v bytě na pražském Břevnově chladnokrevně zavraždila devítiletého syna a sama se pak neúspěšně pokusila o sebevraždu, nejspíše před soudem neskončí. Jak informuje Právo, v době činu byla podle psychiatrů zřejmě nepříčetná.

Matka byla v péči odborníků dlouhodobě, léčila se pro bipolární afektivní poruchu. Za posledních dvanáct let měla být hned třináctkrát hospitalizována. Naposledy to bylo jen pár měsíců před vraždou. Jak se tedy zdá, děsivému případu se dalo předejít.

Jejího syna po tu dobu dostala do péče babička. Problémem bylo, že se v poslední době měla změnit povaha psychické poruchy ženy tak, že začala být paranoidní. I přesto dokázala získat syna zpět, to když začala bombardovat soudy, policii, sociálku i psychiatry s tím, že babička jejího syna týrá.

Pro devítiletého Davida se útok nožem stal osudným. Není ale jasné, co přesně...

Pro devítiletého Davida se útok nožem stal osudným.

Státní instituce zřejmě nátlaku psychicky nemocné matky podlehly. Problém pak nastal ve chvíli, kdy žena vysadila léky. To se podle zjištění Práva stalo týden před vraždou.

Davidova matka měla velkého psa.

Davidovi se stala matčina psychická porucha osudnou.

Ke zrůdnému činu se pak žena rozhodla podle všeho proto, aby svého syna a následně i sebe zbavila pozemského trápení. Prý ho chtěla doslova převést do stavu duchů. Proto vzala nůž, devítiletému chlapci probodla hrudník a následně se pokusila zabít i sebe.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Koučem hokejistek v Americe. Klení povoleno, vztahy přísně zakázány

Kluka z Ostravy očaroval New York, kde natrefil na pozoruhodnou práci. Ivo Mocek koučuje tým Metropolitan Riveters v...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 21. října 2019, svátek má Brigita
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz