jít naiDNES.cz

Vysadila prášky a probodla synovi (†9) hrudník. Vražedkyně z Břevnova za mříže zřejmě nepůjde

Matka, která zavraždila devítiletého Davida, byla podle psychiatrů nepříčetná. Vězení se tak nejspíš vyhne. | foto: koláž Expresu

Třináctkrát se léčila na psychiatrii, pak fungovala díky práškům, ty ale nedávno vysadila. A bylo zle. Sedmatřicetiletá matka na pražském Břevnově bez slitování probodla svému devítiletému synovi hruď, prý proto, aby jej zbavila pozemského trápení. Trestnímu stíhání se ale nejspíš vyhne, protože byla nepříčetná.

Žena, která koncem srpna v bytě na pražském Břevnově chladnokrevně zavraždila devítiletého syna a sama se pak neúspěšně pokusila o sebevraždu, nejspíše před soudem neskončí. Jak informuje Právo, v době činu byla podle psychiatrů zřejmě nepříčetná.

Matka byla v péči odborníků dlouhodobě, léčila se pro bipolární afektivní poruchu. Za posledních dvanáct let měla být hned třináctkrát hospitalizována. Naposledy to bylo jen pár měsíců před vraždou. Jak se tedy zdá, děsivému případu se dalo předejít.

Jejího syna po tu dobu dostala do péče babička. Problémem bylo, že se v poslední době měla změnit povaha psychické poruchy ženy tak, že začala být paranoidní. I přesto dokázala získat syna zpět, to když začala bombardovat soudy, policii, sociálku i psychiatry s tím, že babička jejího syna týrá.

Pro devítiletého Davida se útok nožem stal osudným. Není ale jasné, co přesně...

Pro devítiletého Davida se útok nožem stal osudným.

Státní instituce zřejmě nátlaku psychicky nemocné matky podlehly. Problém pak nastal ve chvíli, kdy žena vysadila léky. To se podle zjištění Práva stalo týden před vraždou.

Davidova matka měla velkého psa.

Davidovi se stala matčina psychická porucha osudnou.

Ke zrůdnému činu se pak žena rozhodla podle všeho proto, aby svého syna a následně i sebe zbavila pozemského trápení. Prý ho chtěla doslova převést do stavu duchů. Proto vzala nůž, devítiletému chlapci probodla hrudník a následně se pokusila zabít i sebe.

Fotogalerie

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře