Dědu podřízl, babička vypadla z okna. Policie řeší extrémně brutální vraždu na Rokycansku

Vražda seniorského páru na Rokycansku byla mimořádně brutální. Ještě druhý den ležel před pečovatelským domem zkrvavený respirátor. | foto: iDNES.cz, koláž Expresu

K události jako z hororového filmu došlo v domově s pečovatelskou službou v obci Břasy na Rokycansku. Veřejnosti zatím neznámý pachatel, podle místních vnuk obětí, zde obzvlášť brutálním způsobem zavraždil starší manželský pár Karla V. (†76) a Ivanu V. (†71). Zatímco muž by nalezen podříznutý v pokoji, žena ležela s rozbitou hlavou pod balkonem!

Břasy na Rokycansku jsou poklidnou obcí, která má něco málo přes dva tisíce obyvatel, nyní ale místní prožívají okamžiky hrůzy. Již včera se objevily informace o tom, že v místním domově pro seniory byla objevena dvě těla, teď navíc na povrch vyplouvají otřesné detaily.

Podle spekulací dvojici seniorů, Karla V. (†76) a jeho manželku Ivanu V. (†71), zabil jejich vlastní vnuk. Ten s nimi přitom měl mít vřelý vztah, přepsali na něj svůj dům, který následně začal rekonstruovat. Dohoda zněla, že až dům v Břasích vnuk přestaví, pravděpodobně do léta, oba senioři se do něj z pečovatelského domova vrátí.

Motiv se přímo nabízí, muž mohl své prarodiče zavraždit proto, aby měl celý dům pro sebe. Jenže pak vyvstává otázka, proč dvojnásobnou vraždu provedl tak brutálním způsobem a přímo v domově seniorů, kde se nacházelo několik lidí.

V pečovatelském domě v obci Břasy na Rokycansku došlo k mimořádně brutální...

V pečovatelském domě v obci Břasy na Rokycansku došlo k mimořádně brutální vraždě.

Už včera se objevila informace, že zatímco tělo Karla V. bylo nalezeno v pokoji, jeho žena ležela mrtvá pod balkonem. Podle informací Blesku muže pachatel chladnokrevně podřízl, Ivana V. ovšem neměla žádnou řeznou ránu. Zřejmě ji zabil pád z balkonu, protože měla roztříštěnou hlavu. Lze se tedy domnívat, že byla z balkonu shozena.

Zkrvavené respirátory na místě činu.

Zkrvavené respirátory na místě činu

Existuje ale i varianta, že měl vrah v plánu z nějakého důvodu odstranit pouze Karla V., a když mu podřízl hrdlo, Ivana V. se v panice pokusila utéct a vyskočila z balkonu. Při pokusu ovšem mohla uklouznout a dopadnout na hlavu.

Policie ještě během noci ze středy na čtvrtek zadržela podezřelého. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování ovšem kriminalisté odmítli sdělit jakékoliv informace, takže není známo, zda v jejich rukou skutečně skončil vnuk obětí, ani jaký měl vrah motiv.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:41 8. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  39
 • Trapas
  30
 • Cože
  15
 • Super
  14
 • Haha
  9
 • Sladký
  8
Komentáře