Volby jsou sportovců ráj. Kdo z nich míří do politiky a má někdo vůbec šanci?

Sportovci se v říjnu utkají v komunálních a senátních volbách. | foto: koláž Expres

Za dva týdny proběhnou v České republice komunální a senátní volby a mezi kandidáty najdeme i trenéry a bývalé vrcholové sportovce. Mají šanci v politice uspět? Zde je malý přehled sportovních kandidátů.

Hokejisté, boxer, reprezentační trenér nebo horolezec. Ti všichni budou za čtrnáct dnů usilovat o senátorské křeslo nebo místo na radnici.

Obhajovat mandát zastupitele a člena městské rady Pardubic za hnutí ANO z roku 2014 bude například bývalý hokejový brankář Dušan Salfický, který působí i jako zastupitel Pardubického kraje.

Před pětadvaceti lety Martin Dvořák jako první Čech absolvoval legendární závod Ironman na Havaji v čase pod devět hodin, dnes jednatel marketingové firmy kandiduje za ODS do Senátu v Praze 4.

Do Senátu se už podruhé chystá kandidovat i trenér Martiny Sáblíkové Petr Novák, nyní za hnutí ANO. Na Chrudimsku chce podporovat výstavbu levných bytů pro sociálně slabé.

Soupeřem Jiřího Paroubka v senátních volbách v Ostravě je první Čech, který vylezl na nejvyšší horu světa Mount Everest, tedy horolezec a dosavadní senátor Leopold Sulovský.

Ve Znojmě se ve volbách do zastupitelstva utkají hned dvě sportovní hvězdy. Za ODS kandiduje bývalý plavec Květoslav Svoboda, který chce svůj mandát obhájit, a za SPD je na kandidátce napsaný hokejista Adam Havlík, který se zkouší dostat do politiky poprvé.

V Plzni se na jedné kandidátce sešli hned tři sportovci. Kromě hokejového trenéra Pavla Vostřáka za hnutí Pro Plzeň kandiduje i boxer Pavel Šour a futsalista Michal Holý.

Jaká bude úspěšnost současných i bývalých profesionálních sportovců a zda jim známé jméno pomůže, se dozvíme už 6. října.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:30 22. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  10
 • Trapas
  9
 • Super
  8
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat