Nový starosta Svitav? Hlásí se modla neonacistů Pechanec, který seděl za vraždu Roma!

O post starosty Svitav usiluje člen Dělnické strany Vlastimil Pechanec. Ten byl usvědčen z vraždy Roma Oty Absolona. | foto: Profimedia.cz

Hodně kontroverzní postava by mohla usednout do čela radnice Svitav. Vlastimil Pechanec byl krátce po přelomu tisíciletí odsouzen na 17 let za vraždu Roma Oty Absolona, kterého jako kovaný skinhead pobodal na diskotéce. Jenže po 13 letech byl za dobré chování propuštěn a teď je z něj lídr hnutí Za bezpečné Svitavy, které podporuje krajně pravicová DSSS. A dělá si zálusk na křeslo starosty!

V roce 2001 vraždil, po slovní potyčce na letní diskotéce pobodal Roma Otu Absolona, navíc už z dřívějška měl skinhead Vlastimil Pechanec v rejstříku velký škraloup za těžké ublížení na zdraví. Soud ho proto za rasově motivovanou vraždu poslal na 17 let za mříže.

V roce 2014, po třinácti letech, byl dnes již osmatřicetiletý muž propuštěn za dobré chování. Svou vinu od začátku popírá, a když si odpykával trest, příznivci krajní pravice pořádali protestní pochody za jeho propuštění. Na svobodě dokonce žádal o obnovu procesu a očištění svého jména. Marně, stále platí za usvědčeného vraha.

A právě tento muž by teď mohl usednout do křesla starosty jeho rodných Svitav.

Příliš nadějné vyhlídky na úspěch v blížících se komunálních volbách Pechanec sice nemá, jeho nejbližší ale hýří optimismem a bojovnou náladou.

Pechanec u soudu, který mu za vraždu Roma napařil 17 let.

Pechanec u soudu, který mu za vraždu Roma napařil 17 let.

„Měl kandidovat už před dvěma roky na hejtmana, pak za něj byla jeho matka. Byl to jen test, teď ve Svitavách ukážeme svou sílu,“ řekla Právu členka DSSS ve Svitavách.

Právě Dělnická strana vyslala Pechance do voleb jako svého nominanta, kandidovat bude jako lídr hnutí Za bezpečné Svitavy.

Po 13 letech byl za dobré chování propuštěn.

Po 13 letech byl za dobré chování propuštěn.

Zda bude skutečně bezpečnost obyvatel Svitav zajišťovat usvědčený vrah Pechanec, to se ukáže až po říjnových volbách. Jak se ale zdá, kandidáti dalších stran ho jako vážnou konkurenci neberou. 

„Myslím, že se do zastupitelstva nedostane. Na kandidátce Pechancova hnutí je jen nějakých devět lidí,“ řekl Právu současný starosta David Šimek. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:53 11. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Haha
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
 • Cože
  5
 • Tvl
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat