jít naiDNES.cz

Putin řádil na summitu: Mayovou rozpálil doběla, Západ tepal za migranty a gaye

Přísnější ženu byste hledali těžko. Britská premiérka Theresa Mayová se na summitu zemí G20 v Ósace setkala s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a strašit ho bude nejspíš ještě v nočních můrách. Rozprava o případu otravy dvojitého agenta Skripala ji natolik rozzuřila, že vypadala, jako by po něm chtěla skočit! Putina to ale nejspíš příliš nerozhodilo, následně totiž stihl vtipkovat s Donaldem Trumpem či tepat Angelu Merkelovou za přijímání uprchlíků.

Hodně ostrý průběh má zatím dnes odstartovaný summit G20, na němž se sešli šéfové největších světových mocností. Středem pozornosti se stal především ruský prezident Vladimir Putin.

Vůbec nejdrsnějším bodem byla jeho schůzka s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Předmětem jejich rozpravy byl případ loňské otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala, k níž došlo v Salisbury.

Velká Británie má podle Mayové důkazy o tom, že za otravou stojí Rusové. Putina během summitu vyzvala, aby do její země vydal dvojici mužů, kteří měli útok nervově paralytickou látkou novičok provést.

Ten ale odmítl, že by Moskva měla v pokusu o vraždu Skripala a jeho dcery prsty. Prohlásil dokonce, že bilaterální vztahy jsou mnohem důležitější než „rozruch kolem špionů, kteří nestojí za zlámanou grešli“.

Vytočená Theresa Mayová se stala hlavní „hvězdou“ summitu G20. Jinak ale řádil...

Vytočená Theresa Mayová se stala hlavní „hvězdou“ summitu G20. Naštvala ji rozprava s Vladimirem Putinem.

To ale Mayovou pořádně namíchlo a dala jasně najevo, že o zlepšování oněch vztahů nemá zájem. Její nabroušený výraz, z něhož čiší touha Putina přizabít, se pomalu stává virálním.

Ruský prezident byl vůbec během prvního dne středem pozornosti. Zapsal se i svou promluvou, v níž kritizoval liberální západní názory na práva homosexuálů, které jsou podle něj útokem na tradiční rodinné hodnoty, a především multikulturalismus.

Vytočená Theresa Mayová se stala hlavní „hvězdou“ summitu G20. Jinak ale řádil...

Summitu se zúčastnil i saúdský princ Mohamed bin Salmán.

„Liberální myšlenka předpokládá, že není třeba nic dělat. Že migranti mohou beztrestně zabíjet, loupit a znásilňovat, protože jejich práva jsou chráněna. Každý zločin ale musí mít svůj trest. Liberální myšlenka je zastaralá a je v rozporu se zájmy drtivé většiny obyvatelstva,“ prohlásil Putin.

V souvislosti s tím se dostal do křížku i s další ženskou účastnicí summitu G20, a sice Angelou Merkelovou. Tu začal tepat za to, že se v roce 2017 rozhodla přijmout milion uprchlíků, což označil za kardinální chybu.

Vytočená Theresa Mayová se stala hlavní „hvězdou“ summitu G20. Jinak ale řádil...

Angela Merkelová to od Putina schytala za migranty.

Zato s Donaldem Trumpem, prezidentem Spojených států a z faktického hlediska svým největším protivníkem, Putin oproti očekáváním netradičně vtipkoval. Či spíše naopak.

Vytočená Theresa Mayová se stala hlavní „hvězdou“ summitu G20. Jinak ale řádil...

Dva nepřátelé? Putin si s Trumpem naopak dobře rozuměl.

„Nevměšujte se nám do voleb, prosím,“ řekl vysmátý Trump Putinovi s otevřenou náručí, jakmile se setkali. Narážel tím na spekulace o tom, že se Rusko vměšovalo do uplynulých prezidentských voleb v USA. 

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat