Tragická smrt trenéra českých lyžařů Kovára: Zemřel milované přítelkyni v náručí

5. února
Byl mladý a plný elánu. Se svou životní láskou partnerkou měl spoustu plánů. Život bývalého slovenského lyžaře Vladimíra Kovára (†42) ale náhle zhasl. Šéftrenérovi českých juniorů nepomohla ani okamžitá pomoc od jeho přítelkyně, úspěšné české sjezdařky a trojnásobné účastnice olympijských her Petry Zakouřilové (42).

„Opustil nás skvělý trenér, srdcař, vynikající motivátor, ale hlavně slušný a přátelský člověk. Upřímnou soustrast přítelkyni Petře a celé jeho rodině. Vlado, děkujeme ti za skvělou a inspirující spolupráci,“ uvedl v tiskové zprávě předseda úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek.

Kovár byl slovenským reprezentantem v alpském lyžování a po kariéře, již musel ukončit velmi brzy kvůli zranění, působil jako trenér. 

Byl například členem týmu hvězdné závodnice Veroniky Velez Zuzulové. V Česku působil jako hlavní kouč juniorské reprezentace.

Vladimír Kovár

Vladimír Kovár

Odešel příliš brzy, ale byl šťastný, popsala partnerka

Se svou životní láskou Petrou Zakouřilovou se usadil poblíž Liberce. Právě tam podle webu Olympic.sk Kovára postihl v úterý srdeční kolaps. Jeho přítelkyně okamžitě zavolala sanitku, bylo ale už pozdě.

„Lásko, ty víš, že jsi byl můj pan Božský. Díky tobě jsem prožila ty nejkrásnější chvíle v životě. Měli jsme spoustu plánů, jen nám nebylo dopřáno je uskutečnit. Byl jsi ten nejlepší muž, kamarád a táta nejbáječnější Laury. Navždy zůstaneš v mém srdci,“ napsala na Facebooku Petra Zakouřilová, která se dočkala mnoha kondolencí od Vladimírových přátel.

„Odešel příliš brzy, ale šťastný,“ odpověděla jedné ze svých kamarádek Petra.

Vladimír Kovár se svou životní láskou.

Vladimír Kovár se svou životní láskou

Podle výše zmíněného serveru měl Kovár dlouhodobé problémy s krevním tlakem, které zdědil po svém otci. Ten také zemřel mladý.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:29 sobota 5. června 2021. Anketa je uzavřena.

  • 51
  • 27
  • 18
  • 16
  • 13
  • 12
Komentáře