Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 49  Kč / 1. měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Stanařka Urbanová zneužívá vraždu Victorie pro politické plácání. Mluví o násilí, nikdo ho nepotvrdil

  Poslankyně za STAN Barbora Urbanová (32), která je v Podvýboru pro problematiku domácího a sexuálního násilí, neváhala obrátit tragédii zpěvačky Victorie Blyth (†40) a jejího manžela Davida (†53) ve svůj vlastní prospěch a mluví o domácím násilí, aby si podpořila vlastní agendu. Nikdo tuto teorii nikdy nepotvrdil a turecká policie navíc začala pracovat s verzí třetího střelce.

  Turecká média v pátek ráno přinesla shodné informace: v Ankaře byla v jejich domě zavražděna zpěvačka Victoria Velvet, po svatbě Victoria Blyth, a její manžel David Thomas Blyth měl být tím, kdo ji zastřelil a poté spáchal sebevraždu. V domě měly být přítomny i jejich děti, kdy jedno z dětí vypovědělo, že hádka mezi rodiči začala kvůli zprávám v telefonu.

  „Dvojice se začala z neznámého důvodu hádat v noci na 11. června, hádka rychle přerostla v rvačku a manžel pak vzal pistoli a začal střílet na svou ženu, poté spáchal sebevraždu stejnou zbraní. Když se to stalo, jejich tři děti byly doma. Jedno z dětí vypovědělo, že hádka začala začala kvůli maminčiným zprávám,“ popisovaly jako prví turecké servery Turkyie Gazetesi a Hurriyet celou tragédii. Tři děti, z nichž nejstaršímu bylo 14 let, byly předány příbuzným zpěvačky Victorie.

  Přátelé páru, kterých v Česku neměli málo, jsou z tragédie šokováni, měli tu dlouholeté kamarády a všichni se shodují na tom, že Victoria a David měli láskyplný vztah, problémy mohly nastat v momentě, kdy byli od sebe kvůli pracovním závazkům odloučeni. David Blyth trávil hodně času v Turecku a na moři, Victoria se pak za ním z Česka přestěhovala. Nikdo z nich ale nemluví o nějakém domácím násilí a nepracuje s ním zatím ani vyšetřovací verze, pokud, tak se zdá, že se jednalo o vraždu v afektu a nyní se dokonce už pracuje s verzí třetího střelce.

  Barbora Urbanová za STAN má ale už nyní jasno, že se jednalo o dlouhodobé násilí a je jediná, kdo o tom mluví. Nic takového v informacích o tragédii ani nezaznělo.

  „Ten příběh je vždy stejný: dlouhodobé domácí násilí. Mnohdy ho ty oběti (většinou ženy) i hlásí. Ale nepřijde pomoc, naopak, hůř, přijde bagatelizace. A pak ji zavraždí. Někdy pak i sebe. Někdy i s dětmi, jindy přímo před jejich očima. Dokud nebudeme mít oficiální statistiky, nebudeme moct nikoho přesvědčit, že je důležité těm lidem pomáhat hned na začátku. Nebude existovat plán. Třeba je neposlat domů pod jednu střechu za otčímem, který je roky znásilňoval. Ročně jsou to v ČR desítky případů zmapovaných mimo systém,“ napsala si na sociální síť X volný proud myšlenek, který z dobré poloviny ani vůbec nesouvisí s tragédií Victorie a jejího manžela.

  Barbora Urbanová

  Některými je pak ve vlákně upozorňována, aby nemluvila o něčem, o čem nemá žádné informace, není ještě ani uzavřeno policejní vyšetřování a nadto lidé, kteří Victorii a jejího manžela znali, takovou domněnku vyvracejí včetně advokáta rodiny Davida Němečka. Je pravda, že s nimi doma nikdo nežil, ale to ani Urbanová, která si na tom podporuje vlastní agendu a obratem z toho udělá případ, jenž se jí „hodí do krámu“, kdy ve vlákně pak svým oponentům dává odkazy na tzv. femcidu, což je označení pro vraždu ženy nejčastěji jejím partnerem (nebo blízkým příbuzným) jako nejvyšší forma páchání násilí na ženách. Zatím je to vražda bez údajného domácího násilí, jak tvrdí Urbanová, a vražda je pořád vražda bez ohledu na pohlaví.

  Fotogalerie