jít naiDNES.cz

Vězněná Češka Markéta poslala rodičům dopis, ve kterém chválí turecké vězení. Něco ale nesedí!

Rok v tureckém vězení není zrovna procházka růžovým sadem. Jinak se na celou věc ovšem dívá Markéta Všelichová, která je společně se svým přítelem Miroslavem Farkasem už přes rok ve vazbě a čeká ji soud. Teď napsala svým rodičům z tureckého vězení. | foto: Facebook/Markéta Všelichová

Pobyt v tureckém vězení není zrovna procházka růžovým sadem. Jinak se na celou věc ovšem dívá Markéta Všelichová, která je společně se svým přítelem Miroslavem Farkasem ve vazbě a hrozí ji 15 let za mřížemi! Češka poslala svým rodičům dopis, ve kterém ovšem něco nehraje! Psal ho snad někdo za ní?

Markétu Všelichovou společně s jejím přítelem Miroslavem Farkasem loni v listopadu zadržely turecké úřady. Oba čeští občané jsou podle místních teroristé podporující Kurdy a hrozí jim tak patnáctileté vězení.

Teď vystrašeným rodičům přišel ovšem dopis, který jim dcera napsala 15. ledna. V něm mladá rebelka chválí snad vše co pochválit může. Zvláštní je také to, že Markéta napsala rodičům v anglickém jazyce. Proč tomu tak je? Nepsal to náhodou někdo za ní?

Dopis zveřejnili rodiče Markéty prostřednictvím jejího profilu na Facebooku. „Minulý týden jsme od Markéty dostali první zatoulaný dopis napsaný ještě v Sirnaku 15. ledna 2017. Všechny přátele pozdravuje a požádala nás o předání vzkazu,“ stojí v prohlášení rodičů.

Všelichová rodiče v dopise usvědčuje, že ve vězení se jí daří nadmíru dobře. „Řekni, že jsem v pořádku, každý den běhám, piji kávu a snažím se zůstat normální. Turecké vězení není tak hrozné místo, jak si pravděpodobně mnoho lidí v Evropě myslí. Všichni lidé se ke mně chovají opravdu velmi hezky,“ tvrdí Češka, která je ve vazbě již tři měsíce.

Markéta Všelichová poslala svým rodičům dopis z vazby. Byl psaný ovšem v...

Markéta Všelichová poslala svým rodičům dopis z vazby. Byl psaný ovšem v angličtině, což vyvolalo pochyby o jeho pravosti.

Přátelé Markéty Všelichové ovšem vyděsily dva fakty. Tím prvním je jazyk, kterým je dopis psaný. „Proč psala Markéta dopis rodičům v Aj? Nemohu si pomoct, ale na mě to působí, jako by jí ho někdo diktoval..,“ píše například Petra Žižková.

Dalším důvodem, proč dopis některé kamarády Všelichová nemusel potěšit je to, jak lichotivě se Markéta vyjadřuje o Turecku. Dokonce prý podle svých slov přehodnotí své názory na tuto zem. „To smrdí propagandou,“ myslí si uživatel Tommy Čé.

Celá věc se ovšem může mít jinak, jelikož dopis mohl být psaný v anglickém jazyce z toho důvodu, aby si mohli pracovníci věznice přečíst, co ostře sledovaná vězeňkyně vzkazuje domů.

S napojením na kurdské milice ani svými cestami do válečné oblasti se zamilovaný pár nijak netajil, dokonce o všem několikrát promluvili pro média.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek chce dosáhnout vyhoštění obou Čechů do vlasti.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:46 20. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  13
 • Cože
  13
 • Super
  9
 • Tvl
  8
 • Sladký
  7
 • Trapas
  6
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat