Veronika Žilková o Stropnickém: Mám doma nafoukaného ministra a já jsem jenom služtička

24. dubna 2017
Paní ministrová Veronika Žilková je celá desetiletí známá nejen jako oblíbená herečka z řady populárních filmů a seriálů, ale také jako poměrně rázná žena, která si servítky nebere. Proto překvapila, když se na besedě v Plzni označila za služku svého manžela Martina Stropnického.

Herečka a manželka ministra obrany přijala pozvání organizátorů plzeňského filmového festivalu Finále, kde za přítomnosti asi dvaceti posluchačů besedovala na téma své nikdy nevydané knihy Můj život s ochrankou.

Kromě toho, že prozradila, proč kniha nikdy nevyjde, četla z několika zachovaných pasáží a dotkla se I svého soukromého života.

Na začátku zmaru připravované knihy byla nefunkční technika a syn velitele vojenského zpravodajství Daniel Beroun. “Poprosila jednoho studenta, jestli by mi nemohl opravit iPad. On mi jej za chvilku podal se slovy: Paní profesorko, už to úplně celé funguje,” citují ze setkání s Veronikou Žilkovou Parlamentní listy.

“Dojela jsem k nakladateli, chtěla jsem mu to přeposlat a nic jsem tam neměla, protože student aktivoval tovární nastavení. A ten student byl syn šéfa vojenské rozvědky. To si nevymyslíte,“ říká herečka s tím, že kniha už ani nevyjde, protože jí psala rok a půl, a moc si z toho nepamatuje.

A protože setkání proběhlo v Plzni, kde působil Žilkové otec, přidala i historku o seznámení se současným manželem při natáčení pohádky pro Český rozhlas.

„Bylo to o tom, jak služtička Nicka Nicotná sbalí prince a přivede jej k pravé radosti ze života, protože on byl nafoukaný princ a ona taková služtička. Trošku nám to zůstalo doma. Já mám doma nafoukaného ministra a já jsem jenom služtička,“ zavtipkovala na téma poměrů ve společné domácnosti.

Není to přitom poprvé, kdy se Žilková vyjádřila podobně podřízeně ve vztahu ke svému manželovi, ministru obrany Martinu Stropnickému. „Jsem zvyklá svého muže poslouchat a následovat,“ řekla kupříkladu Magazínu Dnes.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 úterý 22. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

  • 53
  • 14
  • 11
  • 8
  • 8
  • 7
Komentáře