Vdova o svém muži, teroristovi z ISIS: Byl to mírumilovný a hodný člověk!

Jamal al-Harith (vlevo) byl podle své ženy Shukee Begum (vpravo) mírumilovným člověkem. | foto: Reprofoto Mail Online

Sebevražedné atentáty jako projev míru? To postrádá smysl nejspíše pro všechny lidi na této planetě. Někdo je ovšem proti! Je to vdova po teroristovi Jamalu al-Harithovi - Shukee Begum, která o svém drahém mluví jako o mírumilovném a dobrém člověku. Co ještě na svého manžela, který na své teroristické činy dostal „drobný příspěvek“ od britské vlády, ještě prozradila?

Před pár dny svět zasáhla informace, že terorista Jamal al - Harith se ve jménu Islámského státu odpálil poblíž iráckého Mosulu. To není nic zvláštního, že? Ale to, že jeho výlet sponzorovala pravděpodobně britská vláda, to už minimálně k zamyšlení je!

Jamal Al-Harith byl totiž vězněn v proslulé věznici Guantánamo. Za jeho propuštění urputně bojoval tehdejší britský premiér Tony Blair. Jak byl obávaný chlapík na svobodě, tak začal vystrkovat drápky.

Společně s dalšími bývalými vězni zažaloval svou zemi, protože její představitelé podle něj věděli o porušování lidských práv ve věznici Guantánamo.

To se mu určitě vyplatilo, jelikož získal jeden milion liber (31 milionů korun), musel pouze slíbit, že o svém příběhu nebude veřejně mluvit.

Kam šli peníze získané od vlády?

Podle Shukee Begum, která je vdovou po Jamu Al - Harithovi, britská vláda teroristovi zafinancovala jeho výlet do Sýrie. Zde se tento pomatenec přidal k organizaci Islámský stát.

Žena obávaného teroristy také pro Channel 4 News prozradila, že částka, kterou její muž dostal, byla mnohem nižší, než jeden milion liber.

Jaký byl podle Shukee Begum její muž, kterého všichni vidí jako šíleného fanatika, který zemřel pro Alláha?

„Byl to velice mírumilovný a jemný člověk,“ sdělila v talkshow vdova. V iráckém Mosulu s tímto tvrzením nejspíše nesouhlasí. Před pár dny zde totiž tento bojovník ISIS spáchal sebevražedný atentát.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:44 24. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  29
 • Tvl
  20
 • Super
  14
 • Trapas
  11
 • Cože
  9
 • Sladký
  7
Komentáře