jít naiDNES.cz

Michal Kubal moderuje volební studio! Je to definitivní konec Moravce?

Je tohle opravdu konec „televize Václava Moravce“? Poté, co prezident Zeman ve svém prohlášení po prvním kole voleb rýpavě upozornil na to, jak politický moderátor dává najevo nechuť k jeho osobě, čehož si všímali už i diváci, nastaly velké změny. Prezidentskou debatu nakonec dostala na starost Světlana Witowská. Dnes přišlo ještě větší překvapení. Volební studio, klasickou baštu Václava Moravce, moderuje bývalý válečný zpravodaj Michal Kubal.

Těžko říct, co se dělo po prvním kole prezidentských voleb u vedení České televize. Ihned po nich Václav Moravec prohlásil, že odmítá moderovat prezidentskou finální debatu na České televizi, aby se nestal hromosvodem Miloše Zemana, a vedení za něj v tu dobu nemělo náhradu. Vše, co se pak pouštělo na veřejnost, už byly jen spekulace.

Nejprve se hodně mluvilo o Jakubovi Železném, nakonec bylo oznámeno jméno jedné z tváří Interview ČT24 Světlany Witowské, která nakonec za svůj výkon, i když vlastně docela nadnesený, neboť neměla mnoho práce s neukázněným publikem, respektive s žádným, sklidila pochvalu na sociálních sítích i od některých politických komentátorů.

Můžeme se jen domnívat, zda sám Václav Moravec tyto reakce a výtky sleduje, ovšem že se něco na České televizi děje, je jasné z toho, kdo dnes moderuje volební studio.

A tím je Michal Kubal, bývalý válečný reportér a nyní moderátor Událostí, hlavního zpravodajského pořadu veřejnoprávní stanice, který se doposud věnoval spíše zahraniční politice.

Jeho angažmá se může stát předzvěstí změn a možná můžeme říct opravdu až konce. Čímž nemyslíme to, že by Václav Moravec skončil naprosto, je to přece jen velmi zkušený odborník a ve svém oboru špička, ale je možné, že se bude nyní politickému zpravodajství věnovat spíše z manažerské pozice.

Jaký vzkaz má ale tahle náhlá změna pro diváky? Toto gesto napovídá, že Česká televize opravdu slyší na kritiku o objektivitě a že ji nepřímo přijímá jako relevantní.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:14 27. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  65
 • Trapas
  17
 • Sladký
  10
 • Tvl
  9
 • Cože
  8
 • Haha
  6
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat