jít naiDNES.cz

Udělejte si čtyři děti a nebudete platit daně! Klaus ml. představil program a pochválil Foldynu

Na dotazy odpovídal s klidem a zjevnou rozvahou. Když Václav Klaus mladší představoval program svého hnutí Trikolóra, dal zapomenout na image zlobivého dítěte ODS a působil víc jako lídr. Byť se v některých krocích, se kterými nový tým do politiky vede, přesně odráží jeho záliba v ožehavých tématech. „Budeme bránit svoji zemi. Zabráníme masové migraci i jiným zahraničním projektům. Podpoříme třetí dítě do rodiny,“ prohlásil například.

V červnu představil nové hnutí Trikolóra, teď už se spolu s kolegy pochlubil novým programem. Ten je podle Václava Klause mladšího psaný jednoduše, pro lidi, nikoliv pro vědce a lobbisty, jak občas bývá zvykem.

„Psali jsme ho tak, aby mu rozuměla i paní poštmistrová,“ řekl Klaus mladší novinářům na úvod tiskové konference přímo na půdě Poslanecké sněmovny.

Byť se syn někdejšího prezidenta v podobných, často pichlavých fórech vyžívá, tentokrát se viditelně snažil, aby představení programu jeho nové strany mělo patřičnou úroveň. Mluvil, a především na otázky odpovídal s rozvahou. V jediné jeho odpovědi nebyl ani náznak ironie. 

Vybočoval snad jen manžetový knoflík v podobě postavy z animovaného sitkomu South Park na rukávu jeho košile.

Václav Klaus mladší představil program svého hnutí Trikolóra. „Je jednoduchý a...

Klausův jediný výstřelek: připínáček v podobě postavy ze South Parku

Přesto si v programu Trikolóry zanechal Klaus mladší svou tvář. Nebál se do toho jít zostra. A tak zatímco třeba kolem tématu homosexuálních svazků někteří opatrně našlapují, Klausovo vlastenecké hnutí dává svůj názor najevo jasně.

„Důsledně trváme na definici manželství jako svazku muže a ženy. Rodinu tvoří otec, matka, jejich děti a případně prarodiče či další příbuzní,“ uvedl během tiskovky garant programu pro resort práce a sociálních věcí Václav Krása.

Václav Klaus mladší představil program svého hnutí Trikolóra. „Je jednoduchý a...

Trikolóra se pochlubila novým programem.

Trikolóra by naopak chtěla právě tradiční a co nejpočetnější rodiny podpořit. Rodinám se třemi dětmi hnutí plánuje odpustit sociální a zdravotní pojištění pro jednoho rodiče v případě, že ten druhý je výdělečně činný. Rodiny se čtyřmi a více dětmi, které nepobírají dávky, zase chce osvobodit od daně z příjmu.

Václav Klaus mladší představil program svého hnutí Trikolóra. „Je jednoduchý a...

Václav Klaus mladší při tiskové konferenci vystupoval jako správný lídr.

Klaus mladší také chce bojovat proti masové migraci. Co se týče bezpečnosti, Trikolóra se bude snažit zabránit vzniku no-go zón na území Česka a zajistit bezpečnou zemi bez nutnosti zátarasů a ozbrojených vojáků v ulicích měst.

Spoustu lidí nepochybně osloví i několik bodů týkajících se dopravy. Tu by Klausovo hnutí především rádo zrychlilo a učinilo ji bezpečnější. Na dokončených a kvalitních dálnicích by mohla být zvýšena povolená rychlost, a to na 150 km/h. Na vybraných silnicích 1. třídy by pak povolená rychlost mohla být 100 km/h.

Foldyna? Mám ho rád

Během dotazů přišla řeč i na to, zda bude Klaus mladší do svého týmu vábit další poslance. Na to šéf Trikolóry odpověděl, že nehodlá sbírat každého odpadlíka. Z jeho slov je znát, že je stále ve hře i eventuální přestup Jaroslava Foldyny z ČSSD.

Václav Klaus mladší představil program svého hnutí Trikolóra. „Je jednoduchý a...

Důležitou součástí Trikolóry je Zuzana Majerová Zahradníková.

„Pan Foldyna je určitě jeden z lidí, se kterými z hlediska konzervativnosti a podobných věcí často hlasujeme stejně. Lidsky ho mám rád. Jeho vstup jsme neřešili. Zatím k tomu nedošlo, je členem sociálnědemokratické vládnoucí strany,“ řekl Klaus mladší na dotaz iDNES.cz. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat