jít naiDNES.cz

Trikolóra potvrzena! Klaus mladší představuje novou stranu, prozradil otcovu roli

Václav Klaus mladší představil hnutí Trikolóra. | foto: iDNES.cz

Spekulovalo se o tom od chvíle, kdy dostal z ODS padáka. Poslanec Václav Klaus mladší týdny pracoval na založení nové strany a právě nyní ji představuje veřejnosti.

Pilně pracoval na vzniku nového subjektu, oslovoval bývalé kolegy i oponenty, promýšlel název. Dnes nastal okamžik, kdy dlouholetý člen ODS Václav Klaus mladší, který po sporech se stranou dostal vyhazov, představí svůj nový politický subjekt.

Sál konferenční budovy Erbia v Praze praskal už dlouho před oficiálním zahájením akce ve švech. U výtahu se tvořily fronty, na Klausovu novou stranu byly zvědavé desítky lidí. Akce začala téměř včas, moderování si vzal na starost herec Marek Vašut.

„Hnutí Trikolóra není a nechce být stranou jednoho muže ani jedné ženy. Na pódium proto zvu devět členů jejího představenstva,“ ohlásil Vašut, načež na pódium dorazil Klaus mladší v doprovodu nových kolegů, mezi nimiž nechyběla ani Zuzana Majerová Zahradníková, která Klause následovala a opustila po jeho vyhazovu ODS.

„Poslední dva roky jsem měl možnost sledovat politický život republiky zevnitř. Musím říct, že je to děsivá zkušenost, vidět to divadélko pro veřejnost a média,“ prohlásil Klaus mladší, který si jako předseda vzal úvodní slovo. 

„Chceme bránit konzervativní hodnoty a zdravý rozum. (...). Přišel čas vzít si naši zemi zpátky,“ prohlásil také politik, který byl při představování svojí nové strany ve viditelně dobré náladě.

Klausovo nové hnutí se dle slov představitelů bude chtít kromě mnoha jiného zjevně snažit o zachování tradiční rodiny, což je téma, kterým si Klaus v posledních letech získal velké množství podporovatelů.

„Rodina, která se skládá z táty, mámy a dětí, je hodnota, kterou chceme bránit,“ řekla ve svém projevu Majerová Zahradníková.

Klaus st. bude jezdit za Orbánem

Padla samozřejmě i otázka, jakou roli bude mít v Trikolóře bývalý prezident Václav Klaus. Jeho syn prozradil, že bude mít na starosti zahraničí.

„Václav Klaus bude odborným garantem zahraniční politiky. Bude jezdit za Orbánem, Faragem a podobně,“ řekl.

Se zahraničními subjekty hnutí zřejmě spolupracovat bude, prioritou však bude domácí politika.

„Zvažujeme to, ale nejprve musíme předvést něco doma,“ řekl.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat