jít naiDNES.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Podle Václava Klause mladšího mu byl Facebook zablokován na popud udavačů. | foto: Profimedia.cz

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně obul do provozovatelů sociálních sítí. A v pondělí už měl Václav Klaus mladší zablokovaný Facebook! Šlo snad o pomstu za kritiku nejznámější internetové společnosti? „Záminka je status o Chemnitzu, ale jde o to, že se aktivizují a nahlašují mě darebáci, kteří mi chtějí zavřít pusu,“ říká populární politik. A podobné „darebáky“ přirovnává k nacistickým oddílům SA!

Brojí proti cenzuře na sociálních sítích, které ve velkém mažou nevyhovující názory. A teď poslanec za ODS Václav Klaus mladší dokonce chystá návrh zákona, který by jim měl zatnout tipec. 

V neděli o tom promluvil v pořadu Partie na FTV Prima a druhý den už měl zablokovaný přístup na Facebook, kde běžně komunikuje s veřejností.

Spousta lidí začala blokaci dávat do přímé souvislosti právě s Klausovým výstupem na Primě. I status, který na jeho stránce zveřejnili kolegové, to naznačoval. „Po dnešním vystoupení v Partii na Primě byl Václavu Klausovi zablokován osobní facebookový profil, tedy i možnost odpovídat na zprávy a zveřejňovat statusy zde,“ napsali.

Že by snad populární politik nakrkl šéfy nejznámější sociální sítě tak moc, že ho prostě odřízli? Sám Klaus mladší si to nemyslí. Domnívá se spíš, že jde o dílo odpůrců a udavačů, kteří mu pro jeho často svérázné názory chtějí za každou cenu zavřít ústa.

„Záminka je nějaké čtyři týdny staré sdílení nevinného statusu o Chemnitzu. Ale podle mě jde o to, že udavači zase zvýšili svoji činnost poté, co viděli Partii na Primě, kde jsem představil ten nový zákon. Nemyslím, že by se pan Zuckerberg rozhodl zavřít mi Facebook proto, že jsem byl v televizi,“ prozradil Václav Klaus mladší Expresu.

„Takoví ti darebáci, kteří nemají nic jiného na práci, než se snažit některým lidem pro jejich názory zavírat pusu, ti se zaktivizovali a hledali tisíc a jedna možností, co by kde mohli zkusit udat. A něco jim vyšlo,“ dodal.

Václav Klaus mladší se vysmál kauze MeToo.

Václav Klaus mladší

Podle Klause jde o stejnou praktiku, jakou za druhé světové války používali příslušníci nacistických bojůvek.

„Je to v jádru něco podobného, jako dělaly nacistické bojůvky SA. Zastrašovaly lidi v lokálech, aby se nemohli sejít a udělat si tam nějakou sociálnědemokratickou schůzi. Teď lidi nechodí do lokálů, ale šmrdlají si to na telefonu a tyhle skupiny ‚dárečků‘ nedělají nic jiného, než že se snaží zablokovat tady toho a tam toho poslance. A ono to nikde nekončí, zablokují mě, pak zablokují kolegu Skopečka nebo kolegu Bendu, který je třeba hodně konzervativní, co se týče homosexuálních manželství, pak zablokují vás a nikdo tam nezbude,“ tvrdí.

V záměru prosadit zákon o svobodě slova na internetu ho však celá situace jen žene kupředu.

„Ještě večer budu mít nějakou první verzi, pak ten zákon přednesu v našem klubu a pak začnu obíhat poslance,“ uzavřel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:11 15. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  85
 • Trapas
  33
 • Cože
  13
 • Tvl
  11
 • Haha
  10
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat