Klaus st. zpražil ODS a Fialu: Vyhazovat kvůli názorům, to byla parketa komunistů!

18. března 2019
Vedení ODS vyhazovem Václava Klause mladšího pořádně namíchlo nejen voliče, ale i některá zvučná jména se stranou spjatá. Řeč je třeba o Václavu Klausovi starším, juniorově otci a především zakladateli a dlouholetém šéfovi ODS. Podle něj se dokonce současné vedení chová jako za dřívějších časů komunisté! „Já dříve respektoval, že je to strana občanská demokratická a že vylučovala kdysi v minulosti strana komunistická,“ prohlásil.

Vůbec žádné servítky si po vyhazovu syna nebral se současným vedením ODS zakladatel a dlouholetý předseda strany Václav Klaus. Stejně jako mnoha dalších si myslí, že byl Klaus mladší vyštván, zdaleka ne však jen kvůli tomu, že by se Fialovi a spol. příčily jeho názory.

„Byl vyloučen ze strachu dnešního vedení ODS,“ řekl bývalý prezident České republiky v rozhovoru pro televizi Nova.

Podle něj šéfům občanských demokratů ani tak nevadilo samotné juniorovo přirovnání Poslanecké sněmovny k židovskému výboru, ale spíš už delší dobu hledali záminku, aby ho mohli vyštvat.

„Myslím, že můj syn nebyl vyloučen za tento čin, ale byl vyloučen za něco jiného. Hledala se za každou cenu záminka. A ta záminka se našla minulý týden. Je otázka, jestli v úplně šťastném, či nešťastném příměru, který použil, ale v každém případě tu šlo o záminku,“ myslí si Klaus.

Současný předseda Petr Fiala zdůvodnil vyhazov Klause mladšího například tím, že se začal čím dál více vzdalovat hodnotám strany. Jenže podle bývalého prezidenta je to naopak právě Fiala a jeho kolegové, kdo se s původními hodnotami ODS rozchází.

„V té straně tehdy také byla celá řada lidí, kteří měli názory, ze kterých mně občas vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, ale nikoho jsem nevylučoval. Respektoval jsem, že je to strana občanská demokratická a že vylučovala kdysi v minulosti strana komunistická,“ neváhal dokonce použít příměr s komunisty.

„Teď už je to spíš Fialova evropská liberální strana a tam se možná vylučuje, ale z původní ODS se nevylučovalo,“ dodal Klaus.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:19 úterý 16. července 2019. Anketa je uzavřena.

  • 65
  • 14
  • 9
  • 9
  • 7
  • 7
Komentáře