jít naiDNES.cz

Václav Klaus si střílí z agentky 007: Nechápu to, ať hraje Mandelu Luděk Sobota!

Václav Klaus mladší si dělá legraci z nového agenta 007. | foto: Koláž Expresu

Statisíce diskutérů na sociálních sítích po celém světě řeší obsazení černošské herečky Lashany Lynch do role agentky 007. Daniel Craig sice zůstane Jamesem Bondem, ale kultovní krycí kód přejde na jednatřicetiletou hvězdu, kterou proslavil film Captain Marvel, kde ztvárnila roli pilotky Marii Rambeau. Jedním z těch, kteří vyjádřili nepochopení nad první ženskou agentkou 007, je i populární český politik a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší.

Václav Klaus mladší se přidal k těm, kteří kritizují tah filmových tvůrců, a použil k tomu svůj pověstný smysl pro humor.

„Celá moje sociální bublina se rozčiluje nad tím, že James Bond bude v novém díle nějaká černošská herečka. Taky to nechápu,“ napsal nejprve na svém Facebooku Václav Klaus mladší.

„My slibujeme pozitivní program: Prosadíme, aby v novém hollywoodském velkofilmu hrál Nelsona Mandelu Luděk Sobota,“ dodal Klaus.

Netrvalo dlouho a na sociálních sítích už se začaly šířit filmové plakáty lákající na životopisný film o bývalém jihoafrickém prezidentovi, kterého se pokusí ztvárnit slavný český herec Luděk Sobota.

Tato vtipná koláž se šíří sociálními sítěmi.

Tato vtipná koláž se šíří sociálními sítěmi.

K tomu samozřejmě nedojde. V nedávné minulosti se ale podobný kulturní bizár doopravdy uskutečnil. 

Broadwayské divadlo Manhattan Theatre Club loni s velkou radostí oznámilo, že černošská herečka Condola Rashad se v nové inscenaci zhostí role Johanky z Arku. 

Černá Johanka z Arku? To je snad vtip!

Černá Johanka z Arku? To je snad vtip!

Už tehdy vznikaly vtipné koláže jako reakce na tento nepochopitelný tah. Například se objevil plakát s Ryanem Goslingem coby Martinem Lutherem Kingem.

Podle britského serveru Mail Online byla zpráva, že novým agentem 007 bude žena, přijata velice dobře. Nová bondovka se nyní natáčí v Itálii a ve Spojeném království. Její vznik provázejí potíže. V roce 2015 Daniel Craig, hlavní hvězda filmu, oznámil, že Bonda už hrát nechce. Nakonec své rozhodnutí ale změnil.

Premiéra nové bondovky se čeká příští rok v dubnu. Ve filmu se objeví také Christoph Waltz, Léa Seydoux, Jeffrey Wright nebo Rami Malek, jehož proslavila role Freddieho Mercuryho ve filmu Bohemian Rhapsody.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat