„Že jsem horší než můj fotr?“ Václav Klaus ml. reaguje na Schwarzenberga

Píše články, glosy, debatuje s voliči a rozdává otvíráky na pivo. Ze syna bývalého prezidenta je před nadcházejícími volbami do Sněmovny rázem jedna z nejvýraznějších postav současné ODS. Jeho doménou je školství, ale rád se vyjadřuje k široké škále problémů. Už nyní má jasno, s kým ODS po volbách určitě spolupracovat nebude. Tipnete si?

Občanská demokratická strana se po letech v útlumu pokusí pod vedením Petra Fialy o politický comeback. A dopomoci mu k tomu má i Václav Klaus mladší se svými často svéráznými názory. Povede se návrat kdysi nejmocnější politické strany?

„To uvidíme 21. října. Pokud bude mít ODS nad deset procent, odpověď bude ano. Když pod deset, je odpověď ne,“ říká v Palamentních listech.

I kdyby se podařilo dosáhnout magické hranice deseti procent, musela by ODS rozlousknout oříšek, s kým po volbách utvoří koalici. „ODS vydala čtrnáct kritérií, podle kterých vstoupí do nějaké vlády, takže já se budu snažit co nejvíce z programu prosadit našim voličům, ale že bychom tak činili s Hermanem nebo Sobotkou, to jsem dosti skeptický,“ nevyloučil tak spolupráci s ANO.

Při nedávném setkání Karla Schwarzenberga s fanoušky TOP 09 v Kunraticích, kde s nimi popíjel předvolební pivečko, se měl kníže na Klausův účet vyjádřit krajně nepříznivě. „Mladý Klaus je horší než fotr, plný nenávisti,“ měl ohodnotit kandidáta do Poslanecké sněmovny čestný předseda Topky.

Klause mladšího to však nechává chladným: „Neříkám nic, snažím se vést pozitivní kampaň a přesvědčovat lidi, co je potřeba ve školství, o snížení daní a podobně. Nikdy jsem to nedělal nadáváním na Frantu, že je větší gauner než já. Nebudu to komentovat.“

Naopak okomentoval, proč na svých setkáních rozdává lidu otvíráky.

„Každý si měl vymyslet nějaký reklamní předmět, tak jsem vybral otvírák na pivo. Můžete rozdávat tužku a cokoliv jiného, ale otvírák je praktická věc a lidé na něj dobře reagují. Rozdal jsem jich osm tisíc a s osmi tisíci lidmi si potřásl rukou,“  vysvětluje Klaus mladší s tím, že se otvírákem neupatláte jako třeba koblihou.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:09 31. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  85
 • Trapas
  30
 • Tvl
  13
 • Haha
  9
 • Cože
  7
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat