Tatík Klaus ml. kontroluje dceru maturantku: Katynka je cílevědomá

Dceru Václava Klause ml. Kateřinu čeká maturita. | foto: koláž Expres.cz

Dcera Václava Klause mladšího Kateřina sice už svou plnoletost oslavila před necelými dvěma lety, ale skutečná zkouška dospělosti ji teprve čeká s maturitní zkouškou. Tu studentka složí na prestižním gymnáziu PORG, které v minulosti řídil její otec, nyní poslanec a předseda školského parlamentního výboru. Na víkend půvabná dcera politika vyjela na chatu, aby se mohla učit, a přísný otec se ji rozhodl zkontrolovat.

„Prý se učí na chalupě na maturitu a nebude se rozptylovat ani telefonem. Tak kontrola!“ zveřejnil Václav Klaus ml. na svém Facebooku post se smajlíky a prozradil tak záměr prověřit devatenáctiletou dceru Kateřinu ve studijní píli.

Maturita se blíží, a tak pyšný otec zároveň zveřejnil fotografii s dcerou z maturitního plesu, kde to Kateřině opět velmi slušelo.

Tím spustil řadu komentářů se vzpomínkami na týdny před maturitou a zároveň nesouhlasné příspěvky, které varovaly, že takové kontroly se nevyplatí a je lepší je vůbec neprovádět.

13.dubna 2018 v 14:43, příspěvek archivován: 16.dubna 2018 v 18:26

Prý se učí na chalupě na maturitu a nebude se rozptylovat ani telefonem. Tak kontrola!:-)

Ale Klaus má s podobnými situacemi své zkušenosti. Nejprve odmítl, že by snad jeho dcera na chalupě dělala něco jiného, než se biflovala na zkoušku: „Katynka je cílevědomá. V klidu.“ Kontrola prý proběhla pouze po sociální síti.

Kateřina Klausová má dva bratry - staršího Vojtěcha mladšího Jakuba.

Následně ale přidal i historku poté, co se jedna z diskutujících svěřila, jak její syn jezdí s učebnicemi na ryby a nezbývá než věřit, že se skutečně učí.

„To mi trochu připomíná spolužáka PK, jak jeli na svaťák na vodu, ale první den se udělali a uplavalo jim učení. Pak maturoval zkušeně za 16 (za bolševika se moc nevyhazovalo),“ napsal.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:23 14. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Sladký
  24
 • Super
  19
 • Trapas
  9
 • Haha
  7
 • Cože
  7
 • Tvl
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat