ODS jednala o osudu Klause ml.: Řeklo se „tytyty“ a jede se dál!

Václav Klaus mladší má za to, že zákon proti používání mobilů ve školách je zbytečný. | foto: Profimedia.cz

Postoj k české účasti na misi v Afghánistánu i jeho prohlášení o tom, že bude do Senátu podporovat Ladislava Jakla, který kandiduje na Praze 2 s podporou SPD, to byly hlavní důvody toho, proč Václav Klaus ml. musel na kobereček do klubu ODS. „Jednání bylo uzavřené, rozhodně nešlo o tyátr pro novináře,“ nechal se slyšet rebelující poslanec.

Podle všeho v klubu slíbil, že se do budoucna polepší, zvláště s ohledem na blížící se volby, kdy je lepší táhnout za jeden provaz. „Vyříkali jsme si to na poslaneckém klubu. Václav Klaus ml. názor klubu zná a předpokládám, že se jím bude řídit. Více vnitřní věci ODS nebudu komentovat,“ shrnul průběh setkání šéf občanských demokratů Petr Fiala.

„Klub je uzavřený, žádné informace z něj neposkytuji. Nikdo tam nic nikomu nesliboval. Většinou se probírá politická situace a strategie na plénum Sněmovny,“ doplnil k tomu Klaus mladší.

Ten před jednáním ještě uveřejnil, že bude do Senátu volit svého spolustraníka Milana Golase, který kandiduje na Praze 8. Podpořil i senátora Jaroslava Kuberu či Jaroslava Zemana. Vyslovil se ale proti bývalému rektoru Masarykovy univerzity Mikuláši Bekovi a neúspěšnému kandidátovi na prezidenta Pavlu Fischerovi, kteří ve svých obvodech kandidují i s podporou ODS. 

„Podporovat nezávislé sluníčkářské šíbry Beka (Brno) a Fischera (P12) mě však nedonutí ani hlavní kancelář. Politika se má dělat principiálně, nikoli vychcaně až za hrob,“ uvedl poslanec.

„Václav Klaus by měl dát jasně najevo, zda je členem týmu ODS. Tedy jestli dodržuje programové teze, pod které se ODS přihlašuje a podepisuje. A také jestli podporuje členy ODS ve volbách,“ řekla pro Echo24 bývalá místopředsedkyně strany Miroslava Němcová, která tak s průběhem schůzky se „zlobivým dítkem“ musela být nakonec spokojená.

„Není žádným tajemstvím, že Václav Klaus mladší ne vždy reprezentuje názory ODS. Nejviditelnější to bylo při snaze dohodnout se na koalici s Andrejem Babišem nebo při nekolegialitě vůči Mirce Němcové,“ rozohnil se na adresu Klause ml. bývalý ministr zemědělství Petr Bendl, který na čas odložil „sladké dřevo“ a zpěvník Já, písnička a vplul opět do politického stejnokroje.

Tak uvidíme, jak dlouho ta nově nastolená pohoda a stranické souznění vydrží...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:13 20. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  16
 • Haha
  10
 • Trapas
  10
 • Cože
  6
 • Sladký
  4
 • Tvl
  4
Komentáře