Klaus ml. se pustil do ODS: Dělá prý zle kandidátům, kteří ho podporují!

12. září

Václav Klaus mladší má za to, že zákon proti používání mobilů ve školách je zbytečný. | foto: Profimedia.cz

Václav Klaus ml. je v ODS tak trochu za černou ovci. Ostře se vyjadřuje k migraci, nedávno podpořil kandidaturu Ladislava Jakla za SPD a řada kolegů i voličů strany mu proto spílá, že by se právě po bok Tomia Okamury hodil nejvíce. Teď se do křížku se svými pustil znovu. ODS nařkl z toho, že trojici kandidátů neumístila na celopražskou kandidátku jen proto, že ho na sjezdu podpořili a hlasovali s ním. Jenže přímo v komentářích se vůči jeho tvrzení ohradila samotná pražská ODS a vznikla z toho krušná výměna názorů!

Nelze si nevšimnout, že to mezi populárním politikem Václavem Klausem mladším a jeho ODS vře. Mezi částí kolegů i voličů sice získává čím dál větší popularitu, druhá část by ho ovšem čím dál raději poslala pryč. Třeba do SPD, kam by se podle některých svými názory hodil více.

Teď se se stranickými kolegy dostal do křížku znovu. Do ODS si rýpl na Facebooku s tím, že některé kandidáty znevýhodňuje jen proto, že ho podporují!

„U nás v Praze 8 už probíhá předvolební pouliční ‚boj‘. Včera jsem potkal dva místní ó-de-es rozdávače materiálů, Martina Cibulku a Ondřeje Grose. Na celopražské kandidátce je v první dvacítce nenajdete, neb hlasovali ‚s Klausem‘ na sněmu. Ale v Praze 8 budu ODS a tyhle disidenty volit – i s lídrem Vladimírou Ludkovou,“ napsal.

Jenže proti jeho tvrzení se v komentářích ohradila přímo pražská ODS. A s nadhledem bijícím do očí, který by si někdo mohl vyložit spíše jako ironii, Klausovi dala najevo, že ve svém statusu nepíše pravdu.

„Ahoj Václave, asi se to k tobě nedoneslo, ale naši skvělí kolegové z Prahy 8 na kandidátce do Zastupitelstva hlavního města Prahy jsou. Držme si všichni palce. Hezký den,“ vzkázali představitelé.

Tuto trojici na Praze 8 podpoří Václav Klaus mladší.

Tuto trojici v Praze 8 podpoří Václav Klaus mladší.

Tím ale diskuze neskončila. Na komentář ODS sice nezareagoval Klaus mladší, chopila se toho však šéfka kandidátky v Praze 8 Vladimíra Ludková.

„Jsme s kolegy z ODS Praha 8 bezpečně na nevolitelných místech do ZHMP, což prakticky znamená, jako bychom tam nebyli. Asi jsme nebyli tak skvělí, abychom se umístili, byť na teoreticky volitelných místech,“ rýpla si do ODS zjevně naštvaná kandidátka.

Zda Klausova podpora zmíněným kandidátům v čele s Ludkovou pomůže, to se ukáže až v říjnových komunálních volbách. Už nyní je ovšem jasné, že ODS podobné rozbroje nepomáhají ani trochu.

Fotogalerie

Komentáře